Superuser Grubu

Bu sayfa aracılığıyla Foursquare’de Superuser başvurusu yapamazsınız. Ancak Foursquare’de Superuser yetkiniz varsa, Foursquare Türkiye’nin Superuser grubuna katılmak için başvuru yapabilirsiniz.

Superuser’lar hakkında detaylı bilgi almak için Superuser nedir? Seviyeleri ve yetkileri nelerdir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Grubu kurmamızdaki amacımız mekan bilgilerini güncelleyerek, foursquare’i gereksiz karmaşadan uzak tutmak ve daha eğlenceli, kullanışlı bir hale getirmektir. foursquare Türkiye’de ‘Raporla‘ başlığı altında bir form sistemi hazırladık. İsteyen her kullanıcı web sitesine kayıt olmadan foursquare’de gördüğü hataları bu formlar aracılığıyla bizlere ulaştırıyor.

Sistem çok basit bir şekilde işliyor. Gün içinde gelen raporları o an kim uygun durumdaysa işlemlerini yapıyor ve ardından düzenledim, değiştirdim, güncelledim vs. gibi hangi işlemi yaptıysa mail’i yanıtlayarak herkesi bilgilendiriyor. Aynı mekanlar raporlanmışsa, raporlandı veya merge request gönderildi şeklinde yanıt yazıyor. Uygun olan SU2 veya SU3′ler ise merge talebini onayladığında ‘Onaylandı’ şeklinde yanıtlıyor. Tabii ki merge request’leri sadece SU1′ler yapmıyor, uygun olan herkes tarafından yapıyor. Yetkilerimizin fazla olması bizleri insan olarak üstün kılmıyor ;)

Açıkçası grubun ilk kurulduğu zamanlarda ülkemizdeki SU’ların sayısı az olduğu için karşılaştığımız tüm SU’ları grubumuza davet ediyorduk. Daha sonra SU’ların artmasıyla birlikte gruptaki üye alımları ve iptali konusunda bazı ortak kararlar artık.

1 Mart 2012 itibarıyla, grupta 2-3 ay kadar aktif olmayan kullanıcıları çıkartıyoruz. Bunun nedeni grubun yalnızca aktif üyelerinden oluşmasını istememiz. Çünkü foursquare’in NY’daki ofisiyle de sürekli bağlantı halinde olduğumuz için zaman zaman ortak çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar genellikle büyük bir gizlilik içinde yapılıyor. Ayrıca fırsat buldukça da biraraya gelerek kaynaşıyoruz. Bu nedenle grubun ve projelerin güvenliği için böyle bir karar almak durumunda kaldık.

Gruba üye alımları da aynı şekilde gruptaki üyelerin ortak kararları doğrultusunda yapılıyor. Merge request’lerdeki karşılaştığımız SU’ları Google Docs’taki ilgili sheet’e  ekliyoruz. Aktif olarak merge request gönderen SU’lara ulaşarak grubumuzdan bahsediyoruz ve grubumuz için davetiye gönderiyoruz. Şimdi buna ek olarak aşağıdaki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Superuser Listesi Başvuru Formu