Sıkça Sorulan Sorular

Foursquare’i kullanmaya yeni mi başladınız? Tam olarak ne işe yaradığını ve neler yapabileceğiniz mi merak ediyorsunuz? Hazırladığımız bu rehber, Foursquare’le dünyanızı nasıl genişletebileceğinize dair rehberiniz olacak.

Markalar veya İşletmeler (15)

Web sitemizdeki Hakkımızda bölümünde de belirtildiği üzere Foursquare’in hayranları tarafından kurulmuş olan bir topluluk grubuyuz. Bu nedenle fotoğraflara müdahale etme yetkimiz bulunmuyor. Konuyla ilgili olarak Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz.

İşletmenizi sahiplendiyseniz ve mağazanızın camına bu sticker’lardan yapıştırmak istiyorsanız, buradaki formu doldurarak Foursquare’den sticker’ları ücretsiz olarak isteyebilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak buradaki görsellerin yazıcı çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Hesapları (21)

“Foursquare hesabınızı Twitter ve Facebook hesaplarınızla nasıl bağlayabilirsiniz?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hesaplarınızı bağladığınız halde check-in’lerinizi paylaşamıyorsanız, Facebook’taki uygulama ayarlarınıza tıklayarak Foursquare izinlerini kaldırarak hesabınızı tekrar bağlamayı deneyebilirsiniz. Aynı şekilde Twitter’da da uygulama ayarlarınıza tıklayarak Foursquare izinlerini kaldırarak hesabınızı tekrar bağlamayı deneyebilirsiniz.

Sorununuz devam ediyorsa konuyu direkt Foursquare’in resmi destek merkezine iletebilirsiniz.

Foursquare veya Swarm şifrenizi unuttuysanız, Foursquare’in web sitesindeki Şifremi Unuttum linkini kullanarak yeni şifrenizin e-mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında;

  • Hesabınıza ulaşamıyorsanız
  • Yeni şifre oluşturamıyorsanız
  • Şifremi unuttum e-mail’i size ulaşmıyorsa
  • Hesabınız farklı kişiler tarafından ele geçirildiyse
  • Silinen veya sildiğiniz hesabınızı tekrar aktif etmek istiyosanız
  • Kötüye kullanım amaçlı adınıza başka bir hesap oluşturulduysa
  • Kayıtlı e-mail adresinizi hatırlamıyorsanız veya bilmiyorsanız
  • Kayıtlı e-mail adresinizin şifresini unuttuysanız ve erişemiyorsanız
  • Facebook üzerinden kayıt olduğunuz e-mail adresinizi hatırlamıyor veya bilmiyorsanız

Foursquare ve Swarm’daki erişilemeyen hesaplar hakkında başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Arkadaşlık daveti gönderdiğiniz kullanıcıların profillerine giderek, sayfanın sağ üst köşesinden bu isteği iptal edebilirsiniz. Arkadaşlık isteklerinizi toplu olarak görebileceğiniz bir bölüm veya sayfa bulunmamaktadır.

Teknik konularla ilgili olarak ise Foursquare’in resmi destek merkezini ziyaret edebilirsiniz. Cihazına ait sorunlarınız için direkt Foursquare’in resmi destek merkezine ulaşabilir ve sorularınızı aktarabilirsiniz.