Hakkımızda

Foursquare Türkiye, ülkemizdeki Foursquare ve Swarm kullanımını artırmaya yönelik hayranları tarafından kurulmuş olan bir topluluk grubudur. Foursquare ve Swarm’ın, Türkiye’de bir ofisi ya da temsiliciliği bulunmamaktadır ve Foursquare Türkiye’nin, ABD’de kurulu olan Foursquare Labs Inc. ile herhangi bir resmi bağlantısı yoktur.

Amacımız Türkiye’deki lokalizasyon çalışmalarına katkı sağlamak, güncel haberleri kullanıcılara ulaştırmak, mekan bilgilerini düzenleyerek karmaşadan uzak tutmak, uygulamaları daha eğlenceli ve kullanışlı hale getirmektir.

Foursquare’in  7 Haziran 2012 tarihinde yayınlanan ilk Türkçe sürümünün çevirisini, check-in yapılacak mekanları belirleyerek İstanbul’a özel rozet ve özel günlerde veya bayramda check-in yapan kullanıcılar için özel bayram mesajı çalışmaları yaptık.

Paylaştığımız 450’den fazla yazımızla grubumuzda birçok yazar, 2 milyondan fazla mekan düzenlemeleriyle Superuser özel kullanıcı yetkisine sahip üyelerimiz bulunuyor.

Foursquare’in kurucularından Dennis Crowley dahil olmak üzere, Foursquare’in New York, San Francisco ve Londra’da ofislerinde çalışan birçok kişi İstanbul’da düzenlediğimiz etkinliklere katıldı.

Yönetici ekibimizde yer alan Berke Hitay ve Hakan Tozcan, Foursquare’in New York’taki merkez ofisini ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Berke, Foursquare’in ortak kurucusu ve CEO’su Dennis Crowley ile ekibimizi temsilen görüşme fırsatı da buldu.

Sorularınız için sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, iletişim bölümünden ise bizlere ulaşabilirsiniz. Kişisel veya kurumsal hesaplarla ilgili problemler için Foursquare ve Swarm’ın  yardım merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.