Swarm’dan Türkiye’ye özel çay etiketi

Çoğunuzun bildiği üzere dünyada en çok check-in yapılan ülke Türkiye. Dolayısıyla Swarm ekibinin kimi zaman sadece Türkiye’ye özel sürprizleri oluyor.

Geçen sene Foursquare’in ekibiyle bu sürprizler üzerinde konuşurken aklımıza bir anket hazırlama fikri geldi. Anket sonucuna göre de önceliğimiz çay etiketi yönünde oldu.

Aşağıdaki etiketler Swarm'da olsaydı, en çok hangilerini kullanırdınız?

Sonuçları İncele

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Foursquare ekibi her ne kadar Türkiye’ye özel yenilik, etiket vb. konularda ilgili özelllikler yayımlanmadan önce bize danışsa da, Mr. Tea etiketinde fikrimizi almadan global bir etiket olarak yayımladı. Etiket görseli  bizim kültürümüzdeki çay kavramından uzaktı, beklenti ve isteklerimizi karşılamıyordu ve Superuser grubumuzun tepkisini aldı.

Bunun üzerine Foursquare sadece Türkiye’ye özel yeni bir etiket tasarladı. İnce Belli adını verdiğimiz çay etiketi devreye girmeden önce Türkiye’deki Swarm kullanıcılarına özel bir bülten gönderilecek.

İnce Belli etiketi anahtar kelime ile yapılacak check-in ile açılıyor. Dünyadaki yıllık kişi başı çay tüketimine göre Türkiye ilk sırada yer alıyor. Çaya olan bu bağımlılığımıza gönderme yapan eğlenceli etiket metni Superuser grubumuz tarafından hazırlandı. Ayrıca Mr. Tea etiketine de 2018 yılı ilk çeyreğinde güncellenecek bir metin hazırladık.

Etiket metnindeki ilham kaynağımız Cem Yılmaz’a teşekkürler!

Umarız İnce Belli adını verdiğimiz çay etiketini beğenerek check-in’lerinizde kullanırsınız.

Mutlu check-in’ler!

Emrah Yılmaz

İnşaat Mühendisi, MA, Jobber - SU10, Trusted Tester & Reviewer @Foursquare / @SwarmApp Scuba, yüzme, yapay zeka, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi, oyun teorisi, bulanık mantık, yapay sinir ağları, altın oran, kaos teorisi, yeşil dalga, veri madenciliği, decision trees, amatör telsiz, i18n, t9n, l10n, AR, R&B, new age, dub, trance, ethnic jazz, delta blues, Elliott Dalga Prensibi, Charles Bukowski ilgi alanlarıdır... Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir