Swarm 5.0 yayınlandı

Bir yıllık araştırma, geliştirme ve test çalışmalarının sonunda Swarm 5.0 yayınlandı. Foursquare Swarm’un gerçek değeri, yaşamınızı kayıt altına alarak (Foursquare Swarm ekibi buna “lifelog” diyor) anlaşılır, böylelikle daha önce bulunduğunuz her yeri kolaylıkla hatırlayabilirsiniz.

Check-in haritası merkeze taşındı

Harita tasarımını güncellendi, çoklu dokunma noktalarıyla uygulamada daha kolay erişilmesi sağlandı ve kullanıcıların haritalara her yeni girişinde harita üstüne yeni bir iğne bırakan şık yeni bir animasyon eklendi. Böylelikle kullanıcıların haritanın gerçekten interaktif olduğunu görmelerini sağlandı.

Ayrıca haritayı paylaşılabilir hale getirildi, böylece kullanıcılar FOMO’ya (FOMO da neymiş demeyin, “fear of missing out” yani gündemi kaçırma korkusu, elinizden telefon düşmüyorsa siz de FOMO’ya yakalanmış olabilirsiniz!) ilham verebilir ve maceralarını arkadaşlarıyla paylaşabilir.

Swarm 5.0, istatistiklere ve geçmiş ziyaretlere vurgu yapıyor

Kullanıcıların her tecrübesini daha iyi hatırlayabilmesi ve herhangi bir durumda onları hızla bulabilmesi için istatistikler ve geçmiş ziyaretler ön planda tutuluyor. İlaveten Swarm 5.0 artık daha olgun bir tasarıma sahip.

Kullanıcılar, güncellenmiş profilden; toplam check-in sayıları, ziyaret ettikleri kaç benzersiz mekân olduğu, check-in yaptıkları kategori sayıları, check-in serileri ve mayor’lukları gibi birçok Swarm başarılarını görebiliyorlar.

Kullanıcıların gittikleri yerleri daha derinden inceleyebilmesi için en çok check-in yaptıkları kategoriler kısmına girdiklerinde, buradan daha önce check-in yaptıkları mekânları görebilir, ayrıca hiç check-in yapmadıkları kategorileri kontrol edip yapılacaklar listelerinde bir sonraki adımı belirleyebilirler.

Foursquare Swarm artık hiç olmadığı kadar becerikli

Uygulama öyle bir güncellendi ki, Foursquare Swarm artık hiç olmadığı kadar becerikli; kullanıcılar ister ziyaretlerini sadece kendilerine özel olarak saklayabilir, isterlerse de arkadaşlarıyla paylaşabilirler.

Swarm 5.0’da, oyun mekaniği öncelikle daha fazla keşfetmeye teşvik etmeye dayanıyor. Etiket yükseltmelerini kazanmanın tek yolu, toplanabilir 100 kategoride check-in yapmaya devam etmektir. Ne kadar çok check-in yaparsanız, bir sonraki seviyenin kilidini açmaya o kadar yaklaşırsınız. Örneğin, Jetsetter Seviye 2 etiketini kazanmak için havaalanlarında 10 kez check-in yapmanız ve Seviye 3’e yükseltmeniz için de ayrıca 25 kez daha check in yapmanız gerekir.

Arkadaşlarıyla rekabet etmek isteyen kullanıcılar, daha fazla coin kazanıp liderlik sıralamasında yukarılarda iyi bir yer kapmak için her hafta yarışabilirler. Dünyayı keşfederken, check in yaparak coin’ler kazanabilir, yükseltilmiş kategori etiketlerini (yepyeni 52 etiket eklendi) kullanarak bonus coin’lerin tadını çıkarabilir, arkadaş ve komşularının mayor’luklarını ellerinden alabilir.

Arkadaşların keşfettikleri yerleri takip etmek kolaylaştı. Kullanıcılar onayladığı arkadaşlarının haritalarını, check-in serilerini, mayor’luklarını ve fotoğrafları görüntüleyebiliyor.

Tabii ki arama da geliştirildi. Kullanıcılar artık arkadaşlarını arayabilir ve ayrıca çok amaçlı bir araç çubuğuyla bulundukları kategorilerde, mekânlarda ve geçmişte arama yaparak bulundukları yerleri en iyi şeklide yansıtabilirler.

Foursquare Swarm 5.o’ın iOS sürümünü 8 Ağustos 2017, saat 18:00’dan itibaren App Store’dan indirebilirsiniz. Android sürümü ise 22 Ağustos 2017 tarihinde Play Store’da yayınlanması hedefleniyor.

Emrah Yılmaz

İnşaat Mühendisi, MA, Jobber - SU10, Trusted Tester & Reviewer @Foursquare / @SwarmApp Scuba, yüzme, yapay zeka, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi, oyun teorisi, bulanık mantık, yapay sinir ağları, altın oran, kaos teorisi, yeşil dalga, veri madenciliği, decision trees, amatör telsiz, i18n, t9n, l10n, AR, R&B, new age, dub, trance, ethnic jazz, delta blues, Elliott Dalga Prensibi, Charles Bukowski ilgi alanlarıdır... Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Swarm 5.0 yayınlandı” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir