Swarm’dan arkadaşlık istekleri için yeni gizlilik ayarı

Swarm ekibi yeni eklediği gizlilik ayarıyla kullanıcıların güvenliğini ve gizliliğini ciddiye almaya devam ediyor. Yeni eklenen bu ayar sayesinde, nasıl ki size sadece arkadaşlarınız veya arkadaşlarınızın arkadaşları tarafından mesaj atılabileceğini seçebiliyorsanız, bundan böyle arkadaşlık isteklerinin herhangi bir kullanıcıdan veya sadece ortak arkadaşlarınızdan gelmesini sağlayabilirsiniz.

Daha önce paylaştığımız Foursquare ve Swarm’daki kullanıcı işaretleme/raporlama seçenekleri başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi, özellikle son zamanlarda reklam botlarından gelen arkadaşlık istekleri kullanıcıları çileden çıkartıyordu. Kullanıcıların güvenliğini büyük ölçüde tehdit eden bu hesaplara karşı Foursquare/Swarm ekibi tarafından sonunda kalıcı bir çözüm üretildiğine dair bilgi aldık.

Buna ek olarak  Swarm’un arkadaşlık isteklerini sadece tanıyabileceğiniz kişilerle sınırlamanı sağlayan yeni bir ayar da uygulamaya dahil edildi. Bu seçeneği etkinleştirmek için Swarm uygulama ayarlarından gizlilik ayarları’na gidip, “Arkadaşlık İstekleri” bölümü için ekranı aşağıya kaydırarak “Sadece Arkadaşlarının Arkadaşları”nı seçebilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir