Etkinlik: Superuser’lar buluştu! #SUmeetup2016

Foursquare Türkiye Superuser Grubu olarak geçtiğimiz Cumartesi #SUmeetup2016 etkinliğinde bir araya geldik. Şehir dışından da katılımın olduğu etkinliğimizi, ekibin büyük kısmının İstanbul’da yaşıyor olması sebebiyle İstanbul’da gerçekleştirdik. Mekan tercihimiz ise Karaköy Tükkan’dı.

Organizasyon ekibi buluşmaya saatler kala buluşmayı renklendirecek hazırlıkları tamamlayıp buluşma saati için geriye sayıma başladı. Swarm kullanıcılarının pek bir sevdiği, kazanmak ya da yükseltme yapmak için check-in’ler yaptığı rozet ve sticker’lar, diğer kullanıcılara göre en fazla check-i’ni yapanın kaptığı mayor taçlarımız, dev Foursquare Türkiye logomuz ile Swarm ve Foursquare tişörtlerimiz geceyi renklendirmek üzere masalarda yerlerini almıştı.

Kullanıcıların uygulamayı keyifle ve sorunsuz kullanabilmesi adına Google ve Whatsapp gruplarımızda sürekli iletişim halinde olan ve günden güne büyüyen Foursquare Türkiye ekibi, bu etkinlik sayesinde ekibe yeni katılan arkadaşlarıyla da yüz yüze tanışma fırsatı buldu.

Zaten eğlenceli insanlardan oluşan bir ekip olduğumuz için fotoğraflardan da anlayacağınız üzere buluşma oldukça keyifli ve eğlenceliydi. Sırf size doğru tavsiyelerde bulunabilmek adına yedik, içtik, yeni tatlar denedik :) Bol bol sohbet ettik, fikir alışverişlerinde bulunduk. Güzel anlar biriktirmeyi sevdiğimiz için her fırsatta fotoğraf çekindik ve aramıza katılamayan arkadaşlarımız ve takipçilerimiz için Periscope yayını yaptık. Gece boyu kahkahaların yükseldiği, masadaki promosyonların kapış kapış gittiği, eğlencenin yanında bir çok detayın konuşulup hedeflerin koyulduğu verimli bir buluşma oldu. Detaylardan bahsedecek olursak; her fırsatta masaya yatırdığımız “kategoriler” konusu başı çekti tabii. Uygulama orijinalinden çok da uzaklaşmadan kategorileri kendi kültürümüze ve alışkanlıklarımıza uyarlayabilmek için neler yapabileceğimizi uzun uzun konuştuk. Yeni sticker’lar kategori konusunu takip eden ikinci önemli konuydu. Bu vesileyle yeni sticker’ların geleceğini de sizlere müjdelemiş oluyoruz. Uygulama içi aksaklıklar, çeviri hataları, raporlanan/raporlanacak kullanıcılar gibi belki sizin çok da dikkatinizi çekmeyen ama kullanıcılar için yapılması gereken birkaç gündem maddesi daha etkinlikte konuşulan konular arasındaydı. Gündem konularının yanı sıra ikili sohbetlerimiz de oldu tabii ama bunları gizli tutmayı tercih ediyoruz :)

Sosyal medya paylaşımlarımıza yaptığınız geri dönüşlerinizden biliyoruz siz de bu etkinlikte olmak istediniz ve halka açık Foursquare etkinliği yapılıp yapılmayacağını merak ediyorsunuz. Bu etkinlik işin biraz teknik ve sizin için sıkıcı olabilecek kısmını içerdiğinden sadece Superuser’lara açık bir etkinlikti. Elbette sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz bu yüzden söz vermemekle birlikte Foursquare Günü (4sqDay) yani 16 Nisan 2017’de halka açık bir etkinlik yapmak planlarımız arasında.

Biraz istatistiklerden de bahsedecek olursak Foursquare Türkiye ekibi yani biz, dünya genelinde yapılan 10 milyarlık check-in’in 4’te 1’lik kısmını yöneten gerçek bir ekibiz ve aynı zamanda dünya genelindeki en büyük Superuser ekibiyiz, gururluyuz, tabii sayenizde :)

Yenilik, etkinlik haberleri ve uygulamayla ilgili tüm paylaşımlarımız için takipte kalın, check-in’iniz ve sticker’larınız bol olsun.

#Sumeetup2016 #istanbul #turkey #4sqturkiye #4sqtr @swarmapp @foursquare @dens

A photo posted by Uğur (@ugurb_) on

Foursquare SuperUser Meetup 2016 #foursquare #swarm #SU #sumeetup2016 #4sqturkiye #4sqtr @4sqturkiye @foursquare

A photo posted by Barışcan Tunalı (@brscntnl) on

Selma A.

Full time Dış Ticaretçi, Part time Blogger. Şimdilik 33 yaşında. Her fırsatta gezer, tozar, fotoğraf çeker. Foursquare'da SU5 yetkisine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir