Kapil Kawatra ve #4sq365’in başlangıç hikayesi

Düzenli olarak Swarm’da check-in yapan ve Foursquare kullanarak yeni yerler keşfetmekten keyif alan Kapil Kawatra, aynı zamanda yaşadığı deneyimleri birçok kişi gibi Foursquare’de tavsiye olarak paylaşan bir Superuser.

Hindistan’da yaşayan Kapil, tüm Superuser’lar gibi kendi ülkesindeki mekanları düzenliyor ve yazdığı tavsiyelerle, yaşadığı ülkenin kültürünü, yemeklerini, ilginç yerlerini daha fazla kişiye nasıl ulaştırabileceğini düşünürken aklına bir fikir geliyor.

Bağlı olduğu topluluk grubunun Twitter hesabı üzerinden, bir yıl boyunca her gün bir mekanı #4sq365 hashtag’i ile paylaşmayı hedefliyor. Tweet’lediği mekanlar için ayrıca Foursquare üzerinde bir liste oluşturmayı da ihmal etmiyor.

Bu gelişmelerin ardından diğer ülkelerdeki Superuser toplulukları da bu projeye #4sq365‘in yanında kendi ülkelerine özel hashtag’lerle destek vermeye başladı ve her geçen gün destek veren ülkelerin sayısı artıyor. Başlıca topluluk grupları ve hashtag’leri şöyle:

Foursquare Türkiye olarak zaman zaman biz de #4sq365tr hastag’ini kullanarak tweet’ler paylaşıyoruz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Kapil Kawatra ve #4sq365’in başlangıç hikayesi” üzerine 3 yorumlar

  1. Mekanlara tavsiye bırakıyorum ama tavsiyelerim görünmüyor ayrıca check-in yaptım zaman da coin alamıyorum 3 aydır ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.