Foursquare’le ilgili yeni gelişmeler

Dün Foursquare’in resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, şirket, Union Square Ventures liderliğinde, aralarında Morgan Stanley Alternative Investment Partners, DFJ Growth, Andreessen Horowitz ve Spark Capital’in de bulunduğu yatırmcı grubundan 45 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Gelişmeler bununla da sınırlı değil.

Yeni yatırımla beraber şirkette 30 yeni pozisyon açılırken, yönetim kadrsounda da bazı değişiklikler yapıldı. Foursquare’in kurucu ortağı Dennis Crowley, yürütmekte olduğu CEO’luk görevini şirketini COO’su olan Jeff Glueck‘e devrederek Foursquare’in gelişimine daha fazla odaklanabilmek üzere Executive Chairman (yönetim kurulu başkanı) poziyonuna geçti. Dört yıldır şirkette CRO poziyonunda bulunan Steven Rosenblatt ise Jeff’in sağ kolu olmak üzere President (başkan) pozisyonuna getirildi. Bununla beraber Kinjil Mathur CMO (pazarlamadan sorumlu başkan) poziyonuna yükselirken, Jonathan Crowley ise VP of Product (üründen sorumlu başkan yardımcısı) oldu.

Yeni yılda aldığı yeni yatırım ve yenilenen üst yönetim kadrosuyla daha da güçlenen Foursquare’de neler olacağını ilerleyen günlerde hep beraber gözlemleyeceğiz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir