Yeni Swarm ile hayatı oyuna dönüştürün!

Uzun süredir beklenen Swarm’un yeni sürümü yayınlandı. Şimdi Swarm’un 3. sürümüyle check-in yapmak çok daha eğlenceli. Özellikle “Liderlik Sıralaması” ile ön plana çıkan uygulamadaki geliştirilen diğer özelliklerinden biri de “Şimdi Burada” bölümü.

Swarm’un sosyal medya hesapları üzerinden uygulamanın yeni sürümünün yayınlandığı duyurulmasıyla birlikte birçok kullanıcı tarafından şikayetler gelmeye başladı. Bunun nedeni ise yeni sürümün duyurulmasına rağmen App Store’da gözükmemesiydi. Uygulama ancak 7 saat sonra App Store’daki yerini aldı ve kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine Swarm’un ekip lideri J Crowley aşağıdaki tweet’leri paylaştı.

Liderlik Sıralaması

Liderlik Sıralaması ve Coin’ler

Daha önceden Foursquare’den aşina olduğumuz Liderlik Sıralaması Swarm’a dahil edildi. “Coin” olarak adlandırılan puanları kazanarak arkadaşlarınızla bir hafta boyunca yarışabilir, yaptığınız check-in’e göre farklı Coin’ler kazanabilirsiniz.  Liste her Pazar gecesi sıfırlanıyor ve  ilk sıralarda yer alan kişiler bonus Coin’ler kazanıyor.

Şu an için bu Coin’lerle sadece liderlik sıralaması üzerinden yarışabiliyorsunuz ama ilerde kazanılan Coin’ler farklı alanlarda da kullanabilir.

Mesajlar ve Bildirimler

Mesajlar ve bildirimler aynı bölümdeki farklı sekmelerde gösterilerek daha kolay erişilebilir hale getirildiğini göreceksiniz.

Swarm’un 2.0 sürümde dahil edilen mesajlaşma özelliği kullanıcılar tarafından ne yazık ki pek benimsenemedi. Bu nedenle kullanıcıların mesajlaşmasını artırmak amacıyla böyle bir güncelleme yapıldığını  gösteriyor.

Mesajlar ve Bildirimler

Dünya Çapındaki ve Yakınınızdaki Arkadaşlarınız

Daha önceden farklı bölümlerden takip ettiğiniz arkadaşlarınızı şimdi aynı bölüm altındaki farklı sekmelerden takip edebilir ve daha fazla spontan buluşmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle “Yakınında” sekmesinde check-in yaparken uygulama geçici süreliğine kitleniyor. Bu da uygulamanın daha iyi optimize edilmesi gerektiği gerçeğini ortaya çıkartıyor. Hataların düzeleceği güncellemeyi biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Şimdi Burada

Swarm ekibinin uzun süredir üzerinde yoğun olarak çalıştığı bir başka bölüm olan “Şimdi Burada” nihayet uygulamaya dahil edildi. Check-in yaptıktan sonra “Yakınında” sekmesinden mekandaki diğer kişileri görebilirsiniz. Check-in yaptığınız mekanda arkadaşlarınızın arkadaşlarını varsa bu kişilerin profillerinin sağ üst köşesinde bir çift simgesini göreceksiniz.

Özellikle Türkiye genelinde Swarm, tıpkı Tinder gibi tanışma/buluşma uygulaması olarak kullanılıyor. Kim bilir belki de bu durumun farkında olan Swarm ekibi, Şimdi Burada özelliğini bilinçli olarak devreye almış olabilir. Ne de olsa arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla iletişime geçmek, hiç tanımadığınız kişilerle iletieşime geçmekten çok daha güvenlidir…

Şimdi Burada

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Yeni Swarm ile hayatı oyuna dönüştürün!” üzerine 4 yorumlar

  1. Merhabalar Hakan bey;
    Geçmişteki check inler nasıl kayboluyor?Uzun bir süre check in yapmayınca kaybolur mu? Silmeye kalksam günlerimi alır. Teşekkürler

      1. Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat checkinlere Belli bir süre ara veren Arkadaşlarım var geçmiş checkinlerini göremiyorum sadece Ara verdikten sonra yapılan checkinleri görebiliyorum. Fakat checkin sayıları olduğu gibi aynı.

  2. ***Acil Yardım***
    Arkadaşlar yaklaşık 20 gündür yeni telefonumdan swarm hesabıma giriş yapamıyorum.Telefon numaramla kayıt yapmak isteyin dört haneli pin gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir