Swarm’da check-in yaparken gideceğiniz mekanı da ekleyebilirsiniz

Hepimiz gittiğimiz yerlerde check-in yapıyoruz ve kimi zaman yorumlarımızı yazıyor, fotoğraflarımızı ekliyor veya arkadaşlarımızı etiketliyoruz. Peki ya check-in yaparken gideceğimiz bir sonraki mekanı da ekleyerek arkadaşlarımızı bilgilendiriyor muyuz?

Açıkçası bu özelliği ben kullanmıyordum, Superuser grubumuzdaki Uğur konuyu bizlerle paylaşarak bir blog yazısını hakettiğini hatırlatınca hemen kolları sıvadım :)

Örnek vererek başlayayım; şimdi tren istasyonu, iskele veya vapurda olduğumuzu farz edelim.  Arkadaşlarımızla o anda nerede olduğumuzu paylaşıyoruz ve bize yakın arkadaşlarımızla buluşma fırsatı yakalayabiliyoruz. Buna ek olarak bulunduğumuz noktadan gideceğiniz noktayı da check-in’imize ekleyerek, aynı yere gitmeyi düşünen veya orada bulunan diğer arkadaşarımızı da bilgilendirerek buluşmalarımızı hızladırabiliriz. Üstelik bunu yapmak oldukça basit.

Yorum yazdığımız alana @ işaretini eklediğimizde karşınıza arkadaş listenizin çıktığını göreceksiniz. Bu alana gideceğiniz mekanın ismini yazarak seçebilir ve gideceğiniz bir sonraki mekanı check-in’inize ekleyebilirsiniz.

Aslında bu özelliğin fazla bilinmemesi veya kullanılmaması, uygulamanın bizi yönlendirmiyor olmasından kaynaklanıyor. Bununla ilgili olarak Foursquare ekibiyle ayrıca fikirlerimizi paylaştım. Onları da önümüzdeki blog yazımda sizlerle paylaşacağım.

Düzenleme (26.06.2015): Bu özellik şu an için yalnızca iOS sürümünde bulunuyormuş.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.