Foursquare’deki takipçiler ve Swarm’daki arkadaşlar

Swarm uygulaması yayınlandığından beri bu konuda gelen soruları birçok kez cevapladık. Ancak soruların gelmeye devam etmesi nedeniyle bu konuya tekrardan açıklık getirmek adına kısaca özetlemek istiyoruz.

 • Foursquare’deki takipçileriniz, Swarm’da arkadaş olarak eklemediğiniz sürece check-in’lerinizi ve konumunuzu göremez.
 • Bir kişiye Swarm üzerinden arkadaşlık isteği gönderdiğinizde otomatik olarak Foursquare’de de takibe almış olursunuz. Bu durum sizi Swarm üzerinden ekleyen kişi için de geçerlidir.
 • Bir kişiyi Swarm’da arkadaşlıktan çıkarsanız bile Foursquare’de takip etmeye devam edersiniz, takip etmek istemiyorsanız Foursquare uygulaması üzerinden takibi bırakmanız gerekir.
 • Foursquare’de takip etmekte olduğunuz bir kişi aynı zamanda Swarm’da da arkaşınız ise Foursquare’de takibi bıraktığınızda Swarm’da arkadaşınız olarak kalır, arkadaşlıktan da çıkarmak istiyorsanız Swarm uygulaması üzerinden ayrıca işlem yapmanız gerekir.
 • Daha önce de bahsettiğimiz gibi sizi Foursquare’de takip eden bir kişi sadece mekanlara eklediğiniz tavsiyleri, herkese açık olarak yüklediğiniz fotoğrafları ve profilinizde paylaştığınız sosyal medya hesaplarınızı görebilir. Hatta bunları görebilmesi için takipçiniz olmasına da gerek yok, profil sayfanızı ziyaret etmesi yeterlidir, bu durum Swarm uygulaması yayınlanmadan önce de böyleydi. Yine de takip edilmekten hoşlanmıyorsanız buradaki yazımızı inceleyerek Foursquare’de takipçilerinizi nasıl engelleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son olarak kurulduğumuz günden itibaren her fırsatta dile getirdiğimiz üzere, güvenliğiniz için tanımadığınız kişileri Swarm’da arkadaş olarak eklememenizi tavsiye ediyoruz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Foursquare’deki takipçiler ve Swarm’daki arkadaşlar” üzerine 17 yorumlar

  1. Foursquare’deki takipçilerinizle Swarm’daki arkadaşlarınız farklıdır. Foursquare’de herkes birbirini takip edebilir ama Swarm’da bir kişi size arkadaşlık isteği gönderdiğince ancak siz onaylarsanız arkadaşınız olabilir. Ayrıca Swarm’da en fazla 1000 kişiye kadar arkadaş olabilirsiniz. Eğer arkadaş sayınız 1000’in üzerindeyse yeni arkadaşlar ekleyemezsiniz. Bu sizin güvenliğiniz için yapılmıştır, dolayısıyla tanımadığınız kişileri gizliliğiniz ve güvenliğiniz açısından arkadaş listenize eklemeyiniz.

 1. Merhaba sizden ricam bekleyen davetleri de kisi listesi gibi görebilecegimiz bir bölüm açmanız.zira insanlar kabul etmedikleri gibi daveti de silmiyorlar ve kişi sınırına takılıyoruz.daha sonrası da kime davet yolladığımızı hatırlamadıgımız için bizde silemiyoruz.

  1. Merhaba, kullanıcı gizliliği ve güvenliği için tanımadığınız kişilere arkadaşlık istediği göndermemeniz gerektiği için arkadaşlık istediği sınırı bulunuyor. Bu nedenle gönderilen davetleri göremiyor ve iptal edemiyorsunuz.

   1. 1000 kişiyle arkadaş olduktan sonra eklediğim kişiler büyük tehdit Aman haa 1000 taneden gelmeyen güvenlik ihlali 1001 nciden gelebilir le ne komiksiniz he

 2. Merhaba birşey sormak istiyorum. Bir kişinin foursquare hesabında takip ettiği kişiler onun gerçekten takibe almış olduğu kişiler midir? Yoksa o kişinin begendiği, check in yaptığı yerde check in falan yapmış kişiler midir?

  1. Merhaba, tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım ama şunu söyleyebilirim ki kullanıcı gizliliğinden dolayı check-in’lerinizi ancak Swarm’da arkadaş olduğunuz kişiler görebilir, Foursquare’deki takipçileriniz göremez.

 3. Forsquare da takip edilenleri toplu olarak kaldırmak istiyorum. tek tek kaldırırkende bir hata veriyor sebebi nedir ??????????????

 4. Swarm check-in sayısı değişiyor kendi kendine . Ve forsquerde aynj sorunu yaşıyorum bir bilgisi olan varmı arkadaşlar

 5. Benimde aynı sorunun var iphone iOS 8 güncellemesinden diye tahmin ediyorum . Check-in sayım bazen tek kişi bazen üç kişi artıyor veya azalıyor yeni sürüm yaramadı keske gelmeseydi :/

 6. Arkadaşlar check-in durduk yere artıyor bunun çözümü Yokmu lütfen . Artmakta kalmıyor forsquerde takipçiler ile sıkıntım var azalır artıyor mekan açmak istiyorum forsquerden fakat olmuyor .kafasına göre takılıyor neyapmamı gerek . Bilen varsa

  Tugcesen42@icloud.com

 7. swarmda arkadas oldugunuz icin xyz yi takip ediyorsuniz diye bildirim var ama swarmda arkadaslik istegim kabul edilmedi yani swarmda arkadas degiliz. Bu bir hatamidir?

  1. Hayır, hata değildir. Swarm’da size biri arkadaşlık isteği gönderdiğinde, siz bu kişiye arladaşlık için onay vermeseniz de Foursquare’de otomatik olarak takip etmeye başlar ama Swarm’daki aktivitelerinizi hiçbir şekilde göremez. Detaylar için yazımızı inceleyebilirsiniz.

 8. Merhabalar Foursquare de takip ettiğim kişilerin sayısını sadece swarmda takip isteği göndererek mi artıran bilirim yoksa başka yolu varmıdır

 9. Merhaba. Birinin swarm’dan arkadaş olmadığı halde forusquare’de takip edilenler listesine girme ihtimali var mı? Foursquare’de de takip isteği yollanmadıysa tabi.

  1. Merhaba Acaba??

   Malesef böyle bir data şuanda ki sürümde imkansız. Bu sebepten dolayı arkadaş olmadığınız bir insanın ziyaret ettiği mekanları göremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir