Röportaj: Swarm ve Foursquare’in UX tasarımcısı Başak Haznedaroğlu

Swarm ve Foursquare’in UX tasarımcısı Başak Haznedaroğlu, Türkiye’de gerçekleştirilen UX Alive konferansına konuşmacı olarak katılmıştı.  Konferansın sponsorlarından olan ShiftDelete.Net, Başak Haznedaroğlu ile Swarm ve Foursquare üzerine güzel bir röportaj yaptı.

Başak Haznedaroğlu Hakkında

Milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip Foursquare’de UX Designer olarak görev yapmakta olan Başak, küçük değişiklikler ve deneyler yapıp farklılıklar yaratmaya oldukça meraklı. Daha önce bir çok uluslararası firmada UX Designer olarak görev yapan Başak, medya, uzay, teknoloji ve insanlık arasındaki ilişkiyi keşfetmeye çalışıyor; dizayn, kod ve eleştirel düşünmeye ve bunun sağladığı oldukça etkileyici farkındalığa inanıyor.

Not: Röportajı biraz geç yayınlamamızın nedeni, röportajın 9:12 – 12:42 dakiları arasındaki görüntü ve ses kayıplarının olmasıydı. ShiftDelete.Net’in sorunu gidermesini bekledik ama mention’ımıza da yanıt gelmeyince ancak şimdi yayınlayabildik.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Röportaj: Swarm ve Foursquare’in UX tasarımcısı Başak Haznedaroğlu” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.