Young & Sporty etiketinin istatistikleri açıklandı

Hatırlarsanız Swarm uygulamasını geliştiren Foursquare ekibi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir etiket hazırlamıştı. Türkiye için özel olarak hazırlanan bu ilk etiketin istatistiklerini, Foursquare’in Türkiye’deki exclusive reklam satış ortağı olan Publik paylaştı.

Etiketi Türkiye genelinde 890.943 kişi kazandı ve 233.395 defa check-in’lerde kullanıldı. Etiketin kategori ve mekan bazındaki istatistiklerini aşağıdaki çizelgelerden inceleyebilirsiniz. Hazırlanan veriler ilk 10 kategori ve mekan için geçerli olduğunu da hatırlatalım.

  • Young & Sporty etiketi en çok evlerde yapılan check-in’lerde kullanıldı.
  • Evlerin ardından sırasıyla kafeler, açık alanlar, mahalleler, rezidanslar, alışveriş merkezleri, kahve dükkanları, plazalar, parklar ve ilçelerde yapılan check-in’lere eklenildi.

  • Anıtkabir’de yapılan check-in’ler başta olmak üzere, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Gündoğu Meydanı, Bağdat Caddesi, Sabiha Gökçen Havalimanı, Caddebostan Sahili, Beşiktaş Maydanı, Alsancak, Kadıköy ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yoğun olarak kullanıldı.

Publik’in paylaştığı blog yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.