Swarm 3.0 ile bizleri neler bekliyor?

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Swarm’ın 2.3 sürümü, Foursquare’deki rozet arşivinizi geri getirmenin yanı sıra Apple Watch desteğini de beraberinde getirmişti. Kullanıcıların sosyalleşmesi üzerine geliştirilen Swarm uygulaması ile birçok eğlenceli oyun mekanizması bizleri bekliyor.

Bunların en başında Foursquare’deki Mayorluk (Başkanlık) sistemi geri geliyor. Yani bu demek oluyor ki eski Foursquare’de olduğu gibi her mekanın bir Mayoru olabilecek. Ayrıca size küçük bir ipucu verelim, Mayorluk savaşları için şimdiden kolları sıvayıp check-in yapmaya başlayın. Çünkü şu ana kadar ve bundan sonra yaptığınız tüm check-in’ler sistem tarafından arka planda sayılıyor. Bu da demek oluyor ki Swarm 3.0’ı yüklediğiniz andan sonraki ilk check-in’inizle mekanlarda Mayor olmaya başlayacaksınız. Hatırlarsanız eski oyun mekaniğine göre mekanlarda son 60 gün içinde en çok check-in yapan kişi Mayor oluyordu. Yeni Mayorluk sisteminde bir değişiklik olacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Yeni sürümde oyun mekanizmasına dahil edilecek diğer bir özellikle ise Coin’ler. Sanırım bunu  madeni veya sanal para olarak isimlendirebiliriz. Aldığımız haberlere göre check-in yaptıkça bu paralar puan tablomuza yansıyacak. Mekanizmanın tam olarak nasıl işleyeceğini şu an için bilemiyoruz ve bunu ancak Swarm 3.0 yayınlandıktan sonra göreceğiz.

Geçtiğimiz haftalarda Foursquare’in Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Noah Weiss, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Swarm 3.0’dan bir ekran görüntüsü paylaşmıştı. Ekran görüntüsünde check-in yaptığımızda arka planda etrafa paraların saçıldığını ve ekranın üst kısmında da kazandığımız paraları görüyoruz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.