Foursquare’deki eski rozetleriniz artık Swarm’da!

Uygulamaların ayrılmasıyla bildiğimiz gibi, Check-in mekanizması ve Foursquare’in sosyal/eğlence tarafı Swarm’a kaydırıldımıştı. Fakat Rozetler, Liderlik Tabloları ve Mayor’luklar tamamen kaldırılmıştı. Foursquare ekibi dün gece itibarıyla Swarm’ın 2.3 sürümünü yayınladı ve kullanıcıların eski Foursquare’deki rozetlerini yeni model etiketlere çevrilmesini sağlayarak kullanıcılara büyük bir sürpriz yaptı.

Yeni Swarm’ı kurduğunuzda ilk olarak ekranın en altındaki menüye yeni eklenen “Etiket Defterim” sekmesini görecek ve “Çok eğlenceli birkaç değişiklik yaptık! Artık bütün etiketlerin bu Etiket Defterinde duracak. Bir göz at.” uyarısıyla karşılacaksınız.

Etiket Defteri bölümüne giriş yaptığınızda, eğer eski bir Foursquare kullanıcısıysanız “Etiket Dönüştürücü 9000” adlı makine sizi karşılayacak. Bu makine, daha önceden Foursquare üzerinde kazandığınız rozetlerinizi etiketlere çevirmenizi sağlayacak. Eski rozetlerinizi etiketlere çevirmeniz ise oldukça kolay; ekrandaki daha önceden kazandığınız rozetlerden bazılarını göreceksiniz. Bu rozetleri Etiket Dönüştürücü 9000’e doğru sürükleyerek etiketlere çevirebilirsiniz. Bu işlemden sonra diğer rozetleriniz otomatik olarak etiketlere dönüştürülecek.

Etiket Dönüştürücü

Etiket Dönüştürücü

Rozetlerinizi etiketlere çevirdikten sonra, Etiket Defterinizde 100 tane etiket alanı olacak. Ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda bunlara ek olarak size hediye edilen bazı ekstra etiketler de göreceksiniz.

Henüz kazanamadığınız etiketlerlerinin yerlerinde soru işareti bulunuyor. Farklı mekanlarda check-in yaparak bu etiketleri ilerde kazanabilirsiniz.

Etiket Defteri

Anılara yolculuk yapmaya hazır mısınız?

Ekranı biraz daha aşağıya sürüklediğinizde örümcek ağlarıyla kaplı bir kapı görünecek. İçeri giriş yaptığınızda ise tozlu bir raf ve arka planda daha önceden kazandığınız rozet arşivinin olduğunu fark edeceksiniz. Parmağınızı ekranda gezdirerek rafların tozunu atabilir ve eski rozetlerinizi inceleyebilirsiniz.

Ekrandaki mesajdan rozetlerin bir kısmının henüz yapım aşamasında olduğunu ve daha ilerde bunların da  etiketlere dönüştürüleceğini söylebiliriz.

Anılara Yolculuk

Etiketlerin üstüne dokunarak hakkında bilgi alabilirsiniz. Detay ekranından da görüldüğü üzere etiketlerin sadece sayısı değil, ebatları ve görüntüleri de tamamen güncellenmiş durumda.

Etiketler

Yeni güncelleme için Foursquare’in sosyal ve eğlence tarafının Swarm’a kaydırılmasından sonra geliştirilen en büyük oyun mekanizması olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen haftalarda bu oyun mekanizmasının daha da eğlenceli hale geleceğinin şimdiden müjdesini verelim.

Son olarak bizi takip edenler hatırlayacaktır, yönetici ekibimizde yer alan Berke Hitay geçtiğimiz yıl Foursquare’in New York’taki merkez ofisini ziyaret etmişti.  Bu ziyaret sırasında Foursquare’in ortak kurucusu ve CEO’su Dennis Crowley ile ekibimizi temsilen görüşme fırsatı da bulmuştu. Dennis Crowley bakın etiketler için hangi yorumu yapmıştı.

Etiketleri kazandığınızı hissetmelisiniz; yeni etiketleri keşfettiğinizi açık bir şekilde bilmeli, arkadaşlarınızda henüz sizde olmayan hangi etiketlerin olduğunu açıkça görebilmelisiniz. Elde etmek isteyeceğiniz bir etiketi görüp, o etiketi nasıl kazanabileceğinizi çözmelisiniz. Etiketlerin bu şekilde gelişmesini istiyoruz. — Dennis Crowley

Röportajın tamamını Röportaj: Dennis Crowley’e merak ettiğiniz soruları sorduk başlıklı yazımızından inceleyebilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir