Foursquare, Pinpoint ile farklı kullanıcı kitlelerine ulaşabilecek

Foursquare’in CEO’su ve aynı zamanda kurucu ortağı olan Dennis Crowley, yeni reklam platformu Pinpoint’i geçtiğimiz haftalarda Ad Age’in Dijital Konferasında tanıttı.

Yeni reklam hedefleme hizmeti Pinpoint ile Foursquare kendi kullanıcılarının dışındaki kitlelere de ulaşabilecek ve kullanıcıların fiziksel dünyadaki hareketlerini takip ederek dijital dünyada doğru reklamları gösterebilme imkanı sunacak. Bu hizmeti iş ortaklaklığı yaptığı şirketlerin verileriyle birlikte kendi verilerini birleştirerek çok daha güçlü ve farklı hedeflemeler yapabilecek.

Foursquare’in Pinpoint için özel olarak hazırladığı sayfada önemli bilgiler de yer alıyor. Paylaşılan rakamlara göre şu ana kadarki istatistikler şöyle:

  • 7 milyar check-in yapılmış
  • 90 milyon lezzet (beğeni) oluşturulmuş
  • 70 milyon tavsiye yazılmış
  • 65 milyon adet mekan eklenmiş
  • 55 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyormuş
  • 85 bin geliştirici tarafından kullanılıyormuş

Pinpoint şu an için yalnızca ABD’de kullanıma açıldı. Ayrıca Google, AT&T, FedEx, Jaguar, Land Rover ve Samsung Galaxy gibi markalar iş ortakları arasında bulunuyor.

Yukarıdaki videoda, Mall of America alışveriş merkezinde bulunan mekanların (J.Crew ve Starbucks) haftalık ziyaretçi hareketlerini inceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için https://pinpoint.foursquare.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir