Fotoğraflarınıza etiket ekleyerek check-in’lerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz

Geçtiğimiz haftalarda Swarm uygulamasına eklenen bu yeni özellik, check-in’lerinize eklediğiniz fotoğraflarınızı çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Check-in yaptığınız ekranın sol üst tarafındaki fotoğraf simgesene dokunarak, paylaşacağınız fotoğrafı seçtiğinizde sonraki önizleme ekranının üst kısmında etikletleri göreceksiniz. Etiketlerin bulunduğu alanı sağ ve sola kaydırarak farklı etiketleri görebilir, fotoğrafa sürükleyerek ekleyebilirsiniz. Fotoğrafın istediğiniz alanına bu etiketleri taşıyarak boyutlarını değiştirebilirsiniz.  Eklediğiniz etikletleri silmek için ise üstüne iki defa hızlıca dokunmanız yeterli.

Fotoğrafları herkese açık olarak paylaşamıyorsunuz. Fotoğraflarınıza etiket eklediğiniz anda, ekranın altındaki “Fotoğrafı herkese görünür yapma” seçeneği otomatik olarak aktif oluyor ve dolayısıyla sadece arkadaşlarınız tarafından görüntüleniyor. Bunun da nedeni mekanların altındaki fotoğraf kirliliğini önlemek.

İpucu: Fotoğraflarınızı check-in yaparken eklemeniz şart değil. Profilinizdeki geçmiş check-in’lerinize ulaşarak fotoğraf simgesine dokunabilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz.

 Ana ekranın altındaki en sağda bulunan profil simgesine dokunun.

Ardından check-in detayları ekranının altında bulunan soldaki fotoğraf simgesine dokunun ve eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin.

Eklediğiniz her fotoğraf için check-in’inizi daha önceden beğenen veya yorum yazan arkadaşlarınıza bildirim gideceğini unutmayın.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir