Yahoo, Foursquare’i satın aldı mı?

Geçtiğimiz haftadan bu yana çeşitli blog ve haber sitelerinde Yahoo’nun Foursquare’i satın almaya çalıştığını, hatta satın aldığına dair çeşitli haberlerle karşılaşıyoruz. Peki bu haberler gerçekten doğru mu?

Şu ana kadar konuyla ilgili Yahoo veya Foursquare tarafından açıklanan herhangi resmi bir duyuru bulunmuyor. Fakat Yahoo’nun Foursquare’e 900 milyon dolarlık bir teklif götürdüğü söylentiler arasında yer alıyor. Hatta bazı kaynaklara göre Yahoo teklifini yapmış ve Foursquare’den yanıt beklendiği yazıyor.

Webrazzi’nin 2010 yılında yayınladığı Foursquare 100 milyon dolar eder mi? başlıklı haberinden de anlaşılacağı üzere, Yahoo uzun süredir şirkete göz koymuş durumda ama her iki firma da resmi bir açıklama yapmadığı sürece, şu an için tüm bunların bir dedikodudan ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bu dedikoduların gerçek olmayacağı anlamına da gelmiyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sene Foursquare uygulamasını ikiye bölmüş ve Swarm uygulamasını yayınlamıştı. Bu durumda Yahoo, Foursquare’i satın alırsa Swarm uygulamasının ne olacağı da belirsiz.  İlerleyen günlerde tüm bu soruların cevaplarını hep birlikte öğreneceğiz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.