Foursquare Günü’nüz Kutlu Olsun

Bugün 16 Nisan, tüm Foursquare ve Swarm kullanıcılarının Foursquare Günü’nü kutluyoruz!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Foursquare ekibi Foursquare Günü için özel bir sürpriz hazırladı. Geçtiğimiz yıllarda Foursquare’e özel rozetlerler hazırlanırken, bu yıl ise ilk defa Swarm için Foursquare Günü’ne özel bir etiket hazırlandı. Gün içinde yapacağınız ilk check-in ile bu etiketi kazanabilirsiniz.

Foursquare Day!

Foursquare Günü’nüz kutlu olsun! Bu tatlı ikram gelecekteki yeni oyunların ve eğlencenin küçük bir habercisi! Daha fazlası yakında geliyor, bizi izlemeye devam edin.

Etiket mesajından da anlaşıldığı üzere, çok yakın bir zamanda Swarm’a yeni oyun mekanizmaları gelecek. Geçtiğimiz haftalarda Foursquare’in Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Noah Weiss, önümüzdeki günlerde yayınlanacağını tahmin ettiğimiz yeni Swarm’dan bir ekran görüntüsü paylaşmıştı.

4sqDay (Foursquare Günü) nedir?

2010 yılında ABD’nin Florida eyaletindeki Tampa şehrinde, bir grup Foursquare kullanıcısı tarafından düzenlenen etkinlikteki amaç; bölgede bulunan tüm kullanıcıları biraraya getirerek kaynaşmasını sağlamaktı. Bunun üzerine çeşitli ülkelerde de Foursquare Günü (4sqDay) adı altında etkinlikler düzenlendi.

İlk olarak 2011 yılında yapılan etkinliği ise Foursquare resmi olarak desteklemeye başladı ve blog’unda konuyla ilgili bir yazı yayınladı.

Neden 16 Nisan tarihinde kutlanıyor?

Her yılın 4. ayı olan Nisan ve 4′ün karesi (squared) 16 Nisan!

Bu yıl Türkiye’de Foursquare Günü için bir etkinlik düzenleniyor mu?

Bu yıl Foursquare Günü’ne özel bir etkinlik düzenlemiyoruz ama önümüzdeki aylarda Foursquare ve Swarm için özel bir etkinlik yapabiliriz :)

Daha önceki etkinliklerimiz: Foursquare Günü 2012 / 2013 / 2014

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir