Twitter, Foursquare ile yapacağı iş ortaklığını resmi olarak duyurdu

Geçtiğimiz yılın sonunda sizlerle paylaştığımız Foursquare ile Twitter iş ortaklığı mı yapacak? başlıklı haberimizde, lokasyon desteği konusunda platformunu geliştirmek isteyen Twitter’ın, 2015 yılının ilk çeyreğinde Foursquare ile iş ortaklığı yapacağı iddia edildiğinden bahsetmiştik. Bu akşam saatlerinde Twitter kendi hesabı üzerinden bu iş ortaklığının resmi olarak duyurusunu yaptı.

Paylaşılan bilgiye göre Twitter çok yakında Foursquare’in veritabanını kullanarak, kullanıcıların spesifik olarak bulundukları konumlarını paylaşma imkanı sağlayacak. Dolayısıyla kullanıcılar konumlarını paylaşırken sadece mahalle, şehir ve ülke olarak sınırlı kalmayıp, etraflarında bulunan mekanları otomatik olarak listeleyebilecek veya arama yaparak bulundukları mekanı seçip tweet atabilecek.

Tweet’lerinize nasıl konum ekleyeceğinizi öğrenmek için Twitter’ın yardım merkezinde bulunan Bir Tweete konum bilgisi ekleme başlıklı yazısını inceleyebilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir