Foursquare artık üyelik gerektirmiyor

Geçtiğimiz sene uygulamasını iki ayrı uygulama haline getiren Foursquare ekibi, yeni ürün konumlandırmasıyla uygun olarak esasen mekan keşfetme ve yorum yazma üzerine dayalı olan Foursquare ürününde üyelik zorunluluğunu kaldırdı.

Bildiğiniz gibi Foursquare’deki tüm bilgilere sadece üye olarak erişebiliyordunuz. Bölünmeden sonra Foursquare Yelp, Zomato gibi oyuncularla rekabet eder duruma geldi. Check-in mekanizması da bulunmadığı için diğer uygulamalara benzer şekilde üyelik sınırlaması kaldırıldı. Üstelik sadece mekan bilgilerine erişim değil kişiselleştirme bile üyelik gerektirmiyor. Böylece ilk defa uygulamayı yükleyenlerin uygulamayla çok daha kolay etkileşime girip o an bir şeye ihtiyacı olduğunda erişim sağlanması hedefleniyor. Kullanıcılar daha sonra istedikleri zaman ilgili sosyal ağlarla entegre olup, yeni üyelik açabiliyorlar.

Foursquare’in bu yenilikle 55 milyon olan üye sayısını artırmayı hedeflediğini düşünebiliriz.

Ata İsmet Özçelik

1979 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduktan sonra bankacılık, danışmanlık gibi sektörlerde çalıştı. Internet ve sosyal medya ile fazlasıyla ilgili aynı zamanda sinema tutkunu. Foursquare'de SU Level2.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir