Swarm’da mesajlaşma dönemi başladı

Dün akşam saatlerinde yayınlanan Swarm’ın 2.0 sürümüyle birlikte uzun süredir beklenen mesajlaşma özelliği hayata geçti. Şimdi kullanıcılar, Swarm’ın yeni sürümünü kullanmaya başladıktan sonra arkadaşlarıyla birebir veya grup olarak mesajlaşarak konum bilgilerini paylaşabilecekler. 

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene Foursquare, uygulamasını ikiye bölmüştü. Kullanıcılar Foursquare uygulamasıyla etrafında olan mekanları keşfediyor, Swarm’la ise sosyal çevresinde neler olup bittiğini takip ederek arkadaşlarıyla daha da sosyalleşmeye başlamıştı.

Foursquare’deki check-in özelliğinin Swarm’a aktarılmasıyla birlikte, kullanıcılarının arkadaşlarıyla kaynaşabilmesi için Yakındaki Planlar sekmesi de hayata geçmişti. Bu alanda buluşma planları düzenlenerek sadece yakın çevredeki arkadaşlarla genel olarak iletişim kurulabiliyordu. Buna ek olarak kullanıcılar isteğe bağlı olarak telefon numaralarını veya Facebook hesaplarını bağlayarak birbirleriyle iletişime geçebiliyordu.

swarm-direct-messaging

Son güncellemenin ardından uygulamaya özel mesajlaşma özelliği de eklenmiş oldu. Mesajlaşma özelliği Yakındaki Planlar alanına entegre edildi ve böylece kullanıcılar kendi belirlediği arkadaş veya arkadaş grubu arasında da buluşma planları oluşturmaya başlamış oldu.

Siz de Swarm’ın yeni sürümünü App Store veya Google Play’den indirerek arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz.

Ayrıca yeni mesajlaşma özelliğinin detaylı inceleme yazısını en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Swarm’da mesajlaşma dönemi başladı” üzerine 9 yorumlar

          1. Şu an için mesajlar hiçbir şekilde silinememektedir. İleride çıkacak yeni sürümlerde bu özellik eklenebilir ama elimizde net olarak bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.