Foursquare’e takipçi engelleme özelliği eklendi!

Foursquare’de sizi takip eden kişilerin check-in’lerinizi göremediğinden daha önce bahsetmiştik, takipçileriniz sadece tavsiyelerinizi ve mekanlara herkese açık olarak eklediğiniz fotoğraflarınızı görebiliyorlar. Fakat bazı kullanıcılar tanımadığı kişiler tarafından takip edilmekten hoşlanmadıkları için bu konuda ilk günden beri şikayetlerini dile getiriyorlardı, biz de Yeni Foursquare’in yayınlanmasından sonra bu özelliğin eklenmesiyle ilgili talebimizi Foursquare’e iletmiştilk.

Yeni Foursquare’in yayınlanmasının ardından kullanıcılar tarafından belki de en çok istek alan özellik olan takipçi engelleme özelliği son yayınlanan güncellemelerle beraber devreye alındı. Bu özellliğin adım adım nasıl kullanıldığını aşağıdaki görseller üzerinde görebilirsiniz.

Görsellerin büyük halleri için üzerine tıklayabilirsiniz.

 block_followers_2 block_followers_3 block_followers_4

  1. Sağ alt köşedeki Profil sekmesinden profil sayfanıza giderek fotoğrafınızın altında bulunan Takpçiler butonunu kullanarak takipçi listenize ulaşın.
  2. Takipçi listenizden engellemek istediğiniz kişiyi seçerek profil sayfasına gidin.
  3. Engellemek istediğiniz kişinin profil sayfasında sağ üst köşede yer alan … butonuna tıkladığınızda aşağıda Engelle veya Rapor et seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin.
  4. Bu aşamada açılan sayfada engelleme seçeneği aktif olarak geliyor, sağ üst köşedeki Bitti seçeneğine tıkladığınızda ilgili kişiyi engellemiş oluyorsunuz.

Engellemeyi kaldırmak için ilgili kişinin profil sayfasına giderek 3 no’lu adımdan sonraki işlemleri tekrarlayarak tersine işlem yapabilirsiniz.

Android işletim sistemli cihazlarda da aynı adımları takip ederek istemediğiniz takipçileri engelleyebilirsiniz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Foursquare’e takipçi engelleme özelliği eklendi!” üzerine 5 yorumlar

  1. Merhaba benim takip etmediğim ancak beni takip eden birisini engellemek istediğimde aynı işlemi gerçekleştiremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. yeniden swarmı aktifleştirdim ve gördümki mesajlaşa bilinecek bir bölüm eklenmiş. ben bundan son derece rahatsızım. en azından kapalı tutabilme seçeneği sunulmuş olmalı kullanıcılara ama rastlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir