İşletmeler için Yeni Foursquare

“Şehrinizi Keşfedin” sloganıyla yola çıkan Foursquare 8.0 güncellemesi ile check-in özelliğini “Swarm” uygulaması ile kendisinden ayırarak lokasyon bazlı arama motoru olmaya dair ilk adımını attı.

Böylece işletmelere daha da ön plana çıkabilecek bir ortam oluşturdu. Peki işletmeler yeni Foursquare’i nasıl kullanmalı?

Mekanınızı Sahiplenin

Foursquare.com ‘da yer alan sayfanız üzerinden mekanınızı sahiplenebilirsiniz. Böylece, müşterilerinize özel kampanyalar oluşturabilir, mekan bilgilerini düzenleyebilir ya da check-in raporlarına ulaşabilirsiniz.

İlk Sözü Siz Alın

Yeni Foursquare ile kendi mekanınıza yorum yapabilirsiniz. İddalı olduğunuz özelliklerinizi ön plana çıkararak müşterileriniz ile birebir iletişim kurabilirsiniz.

Müşterilerinizi Yorum Yapmaya Teşvik Edin

Yeni gelen etiketleme özelliği ile yorumlar daha da değerli hale geldi. Kullanıcılara önceden seçtikleri etiketler doğrultusunda lokasyon bazlı bildirimler vermeye başlayan yeni Foursquare’de, mekanınızda sevilen ürünler kullanıcı yorumları ile indeksleniyor. Örneğin kahve konusunda iddalıysanız müşterilerinizin kahvenizle ilgili yorum yapmasını sağlayarak kahve seven diğer kullanıcılara da ulaşabilirsiniz.

Kategorilerinizi Belirleyin

Foursquare 8.0’ın ana sayfası işletmenizin kategorisini baz alarak önerilerde bulunuyor. Bu durumda kategorinizin doğru olması kullanıcılar tarafından farkedilmenizi sağlayacak.

Puanlama: 10/10

Önceki sürümde de yer alan puanlama sistemi yeni Foursquare’de ön plana çıkarılmış. Müşterilerinizi puanlama yapmaya teşvik ederek mekanınızı lokasyon bazlı olarak ana sayfaya taşıyabilir ve Foursquare kullanıcılarına kendinizle ilgili detaylı bilgileri iletebilirsiniz.

İnci Damla Güneşliler

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema & TV bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Medya ile tanışan hayata aşık, aktif hatun kişi.

İşletmeler için Yeni Foursquare” üzerine 8 yorumlar

  1. Merhaba,

    Turistik tesisiz. Tesis içerisinde farklı restorantlar ve barlar var. Bütün mekanlar için ayrı sahiplenme’mi yapacağız yoksa mekanın içinemi ekleyeceğiz ?

    Teşekkürler

    1. Merhaba, farklı restoran ve barlar ayrı mekanlar olarak kalıyor. Hepsini ayrı olarak sahiplenebilirsiniz. Kolay gelsin.

  2. Merhaba. Kafemizin duvarına asacağımız bir televizyon ile kafemizde chekin ve yorum yapan kullanıcıları görmek istiyoruz. bunu nasıl yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir