Swarm’daki etiketler ve ipuçları

Swarm uygulamasında check-in’lerinize yorumlarınızı yazarak ruh halinizi yansıtan etiketler ekleyebilirsiniz. Etiket koleksiyonunuz arasında ilk etapta herhangi bir mekanda check-in yaparak kazanacağınız etiketlerin yanı sıra, mekanlardaki kategorilere ve check-in sayınıza göre özel olarak kazanacağınız etiketler de yer alıyor.

Swarm yeni bir uygulama olduğu için şu anda geliştirme aşamasında. Önümüzdeki günlerde yeni sürümü yayınlandığında farklı algoritmalara göre kazanabileceğiniz birçok etiket olacak. Uygulamanın yeni sürümü çıkana şu anda kazanabileceğiniz mevcut etkiletleri nasıl kazanacağınıza dair ipuçları hazırladık. Bu ipuçlarını hazırlarken App Store’un ABD’deki mağazasında yer alan Swarm Stickers adlı uygulamadan yararlandık.

Güncel etiketlere dair ipuçları için yeni Etiketler sayfamızı mutlaka inceleyin.

Angry Art Beer

Angry (Kızgın): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Art (Sanat): Bu etiketi sanat galerisi kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Beer (Bira): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Bike Birthday Brunch

Bike (Bisiklet): Bu etiketi bisikletçi dükkanı kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Birthday (Doğum Günü): Bu etiketi doğum gününüzde kazanabilirsiniz. Bu yüzden Foursquare hesabınızın Facebook hesabınızla bağlı olduğundan emin olmalısınız.

Brunch: Bu etiketi brunch kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Cat Chicken Coffee

Cat (Kedi): Bu etiketi evcil hayvan dükkanı kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Chicken (Tavuk): Bu etiketi kızarmış tavuk restoranı kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Coffee (Kahve): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Dog Fastfood Gameboy

Dog (Köpek): Bu etiketi evcil hayvan dükkanı kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Fastfood: Bu etiketi fastfood kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Gameboy (Oyun): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Gym Heart Ice Cream

Gym (Spor Salonu): Bu etiketi spor salonu kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Heart (Kalp): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Ice Cream (Dondurma): Bu etiketi dondurmacı kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Mayor Music Office

Mayor: Bu etiketi kazanmak bir mekanda diğer arkadaşlarınızdan daha fazla check-in yapmalısınız ve arkadaşlarınızın da Swarm kullanması gerekiyor. Mayorluk son 60 güne göre hesaplanıyor. Mekanlarda arkadaşlarınızın check-in’i bulunmuyorsa mayor olamıyorsunuz.

Music (Müzik): Bu etiketi jazz kulubü kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Office (Ofis):  Bu etiketi ofis kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Pizza Rain Running

Pizza: Bu etiketi pizzacı veya İtalyan restoranı kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Rain (Yağmur): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Running (Koşu): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Sub Sunglasses Sunshine

Sub (Sandviç): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Sunglasses (Güneş Gözlüğü): Bu etiketi plaj kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Sunshine (Güneş Işığı): Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Superuser Surfer Sushi

Superuser (Süper Kullanıcı): Bu etkilete sahip olmanız için Superuser olmanız gerekiyor.

Surfer (Sörfçü): Bu etiketi sörf noktası kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Sushi: Bu etiketi sushi restoranı  kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Taco Unicorn Zzz

Taco: Bu etiketi Meksika restoranı  kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Unicorn: Bu etiket standart koleksiyonda yer alıyor. İlk yaptığınız check-in’lerde kazanabilirsiniz.

Zzz (Uyku): Bu etiketi ev veya apartman kategorisindeki mekanlarda 1 veya 5 defa check-in yaparak kazanabilirsiniz. Daha önceki check-in’leriniz de dikkate alındığı için bu rakam 1 ile 5 arasında değişmektedir. Aynı kategoriye sahip farklı mekanlarda check-in yapmanız gerekebilir.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Swarm’daki etiketler ve ipuçları” üzerine 7 yorumlar

  1. Yaptığım checkini silemiyorum yada silebilme imkanım var mı ve checkin yaparken bi etiket koydu bu etiketi kaldıramıyoruz mu o hep orada mı kalacak. Profil resmimin üzerinde etiket görmek istemiyorum mesela yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.