Swarm’ın “Yakındaki Planlar” özelliğini kullandınız mı?

Foursquare’in check-in yapmak için Swarm uygulamasını zorunlu hale getirmesinden itibaren, kullanıcılar Swarm uygulamasını kullanmaya başladı. Ancak Swarm ile ilgili çok fazla bilgiye sahip olmayan bazı kullanıcılar tarafından uygulamanın bazı özellikleri yanlış kullanılıyor. Swarm’da yer alan ‘’Yakındaki Planlar’’ özelliği yanlış kullanılan özellikler arasında ilk sırada. 

‘’Yakındaki Planlar’’ ile ilgili Swarm geliyor! başlıklı yazımızda sizlerle paylaşmıştık ama bir kez daha hatırlatmak  istedik.

Swarm’la “Yakındaki Planlar” özelliğini kullanarak yakınınızda bulunan arkadaşlarınızla planlar yapabilirsiniz. Örneğin Bağdat Caddesi’ne gitmeden veya gittikten sonra arkadaşlarınızla kahve içmek, yemek yemek, yürüyüş yapmak, birlikte alışverişe çıkmak gibi buluşmalar için kullanabilirsiniz. Farklı bir örnek verecek olursak; haftasonu için Adalar’a gitmek istiyorsunuz ama yanınıza da bir arkadaş arıyorsunuz, bunun için de benzer şekilde Swarm’dan faydalanabilirsiniz.

Planlarınızı oluştururken açıklama yazdığınız alana arkdaşlarınızın ismini ekleyerek bildirim gönderebilir ve buluşacağınız mekanın ismini de metin alanına yazarak ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz planlar sadece aynı şehirde bulunan arkadaşlarınız tarafından görüntülenebildiğini de hatırlatmak isteriz.

Murad Bülbül

Dijitalkolik | Lefter'in torunu | Foursquare SU2 özel kullancı yetkilerine sahip | Istanblues aşığı.

Swarm’ın “Yakındaki Planlar” özelliğini kullandınız mı?” üzerine 13 yorumlar

  1. Bir ilde olmadığıniz halde, en son görülme bölümünde, yanlış şehir olabilir mi. Istanbula hiç gidilmemiş ama son görülme ıstanbul!

  2. Merhabalar.
    Swarmda son görülme nasıl kapatabilirim? Kendi profilimde görüyorum başkalarının görmesini istemiyorum bu mümkün mü ?

  3. Swam açtığımda eski bi tarihte national geographic aittir diye bi resimden yer bildirimi aldim ama o tarihte benim swamim yoktu açtığımda geldi sizce neden olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.