Swarm reklamları Türkiye’de kullanıma açıldı

Foursquare’in “Sponsorlu” reklamları, geçtiğimiz senenin yaz ayında Türkiye’de  kullanıma açılmıştı. Foursquare uygulamasının Swarm’la birlikte  ikiye bölünmesinin ardından yeni uygulama olan Swarm üzerinde de reklamlar Türkiye’de kullanıma açıldı.

Swarm üzerinden check-in yaptıktan sonraki ekranın en altında “Promoted” başlığı altında sponsorlu reklamlar gösteriliyor. Foursquare’deki reklamdan tek farkı gösterilen ekranda ayrıca bir call to action linkinin olmaması. Bunun dışında reklamın işleyişi Foursquare ile aynı. Reklam ekranda kısa bir süre gözükten sonra otomatik olarak kayboluyor veya siz beklemeden reklamı aşağı doğru kaydırarak kapatabiliyorsunuz.

Reklamlar Foursquare’de olduğu gibi kullanıcılar tarafından oluşturulamıyor. Bunun için yine Foursquare’in Türkiye’deki exclusive reklam satış ortağı olan Publik’le iletişime geçmeniz gerekiyor.

Swarm ve Foursquare’deki reklam modelleri ile ilgili merak ettiklerinizi foursquare@publik.com.tr email adresine göndererek yanıt alabilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Swarm reklamları Türkiye’de kullanıma açıldı” üzerine 6 yorumlar

  1. Bırakın bu işleri :) publik’in parası bittiyse gelsinde 3-5 harçlık vereyim. Tabikide yeni bir reklam modeli fakat bunu bir tek publik yapmıyor… ;)

    1. Merhaba, Foursquare veya Swarm bunu yapabilecek teknolojiye sahip, hatta mekanlara gittiğinizde siz check-in yapmasanız dahi otomatik olarak tavsiyeleri size gösteriyor veya check-in yapmanız için yönlendirebiliyor. Fakat bir reklam modeli olarak kullanabilir misiniz, bunu ancak resmi destek merkezine danışarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir