Foursquare, ‘Yakındakiler’ alanında Swarm’ın tanıtımını yapmaya başladı

Geçtiğimiz gün paylaştığımız Foursquare’de check-in devri kapandı başlıklı yazımızda, kullanıcıların Foursquare üzerinden check-in yapamamaya ve check-in yapabilmek için Swarm’ı indirmeleri gerektiğine dair uyarı mesajıyla karşılaşmaya başladıklarından bahsetmiştik.

Kısa bir süre önce ise Foursquare uygulamasındaki ‘Yakındakiler’ alanının hemen altında mekan veya sponsorlu reklamların gösterilmesinin yanı sıra, ilgili alanda Swarm’ı da tanıtılmaya başlandı. Tanıtım görseline dokunduğumuzda ise destek merkezindeki Swarm by Foursquare başlıklı yazıya yönleniyoruz.

Yakındakiler

Türkiye gibi Foursquare kullanımının yoğun olduğu bir ülke için neden İngilizce bir sayfaya yönlendirildiğini açıkçası anlayamadık. Türkçe açıklama olan bir sayfaya yönlenseydi, İngilizce bilmeyen kişiler de hedeflenerek daha fazla kitleye rahatlıkla ulaşılabilirdi.

Son zamanlarda yapılan güncellemelerden anlaşıldığı üzere Foursquare ekibi Swarm kullanımını yaymak istiyor. Biz de Foursquare Türkiye ekibi olarak Swarm’a gelecek yenilikleri merak ediyor ve yakından takip ediyoruz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Foursquare, ‘Yakındakiler’ alanında Swarm’ın tanıtımını yapmaya başladı” üzerine 13 yorumlar

  1. Merhaba swarm uygulamasi yukledikten sonra arkadas ekle butonuna basiyorum beklemede yaziyor ancak tekrar arkadas ekle butonu cikiyor. Bu konuda yardimci olabilir misiniz bana ?

  2. Foursquare’i ve buna bağlı uygulamaya zorladığı Swarm rezilliğini telefonumdan sonsuza dek sildim. Artık kesinlikle ikisini de kullanmayacağım. Hatta varsa hesabımı falan kapatmak, ”swarmdan sonra kaybettiğimiz kullancısı sayısı” içerisinde yer almak çok istiyorum… Çünkü anladığım kadarıyla uygulamayı silsem bile hala bunların kullanıcısı olarak görünüyorum. Varsa yöntemi paylaşırsanız memnun olurum. ELVEDA :D

  3. tamam anladım swarm yapmayacaksınız nokıa s40 için peki foursquare’yi niye kaldırdınız artık desteklemiyor yazıyor açınca foursquare’yi????

    1. Nicrosoft nokia yı satın aldı bildiğin gibi ki s40 ve asha lar da dahil olmak üzere tüm desteğini sona erdirdi geçen haftalarda.Buda demektir ki pek bu konuda umutlu olma.Ayrıca API v2 ye geçtiği için foursquare o yüzden yapımcıların artık pek ilgileniceğini sanmıyorum.Zaten s40 ta bol bol hataya sahipti

  4. Merhabalar… benim nokia c3 telefonum var swarm yuklemek istiyorumda bu mumkun mu acaba ? Mumkunse nasil yukleyebilirim bilen biri yardimci olabilir mi :-)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir