Swarm geliyor!

Henüz haberi olmayanlar için öncelikle kısa bir bilgilendirme yapalım. Foursquare, 1 Mayıs’ta resmi blogunda yapmış olduğu açıklamada, uygulamayı ikiye böldüklerini ve yakın bir zamanda yeni uygulamanın, yani Swarm’ın kullanıcılara sunulacağının haberini vermişti.

Uygulamanın Foursquare ve Swarm olarak ikiye bölünmesinin ardında, Foursquare’in check-in yaparak arkadaşlarla iletişimde olmayı sağlayan bir araçtan çok, bir rehber haline getirilme isteği yatıyor, check-in ve arkadaşlarla iletişim aracı olarak ise Swarm uygulamasını ön plana çıkarmak hedefleniyor.

Sene başından beri Foursquare’in oyun mekaniğinin iyice geri plana itildiğini farketmişsinizdir. Artık özel günlerde ekstra puan, kutlama mesajı, rozet gibi bazı kullanıcıların oldukça ilgisini çeken ödüller neredeyse tamamen ortadan kaldırılmış durumda. Bunun dışında mayor sistemi de birkaç gün önce değiştirildi, yazımızın devamında bu konuya da değineceğiz.

Swarm’da neler var?

* Bildirimler; Daha önce Foursquare’de yer alan şekilde,  “bu hafta 4. kez spor salonuna geldin”, “3 aydır Mehmet’le ilk defa beraber takılıyorsunuz” gibi uygulamanın günlük yaşamınıza yansımasını ifade eden bilgiler,

* Modunuz; Check-in yaparken modunuzu arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayan Etiketler (Stickers), check-in yaptıkça daha farklı etiketler de kullanıma açılacak,

stickers

* Mayor’luk (yeni adıyla Mayor 2.0); Foursquare’de olduğu gibi Swarm’da da mayorluk sistemi devam ediyor, ancak bazı değişiklikler var. Artık mayor olmak için tüm kullanıcılarla yarışmak yerine, sadece arkadaşlarınızla yarışacaksınız, yani bir mekanın bir çok mayor’u olabilecek. Örneğin Boğaziçi Köprüsü’nün mayoru olmak için her sabah sizden önce oradan geçen tanımadığınız bir kullanıcıyla yarışmak yerine listenizde ekli olan arkadaşlarınızla yarışacaksınız. Mekanların mevcut mayor’ları ise mekan sayfalarında gözükmeye devam edecek.

mayor 2.0

* Rozetler; Foursquare’de kazanmış olduğunuz rozetler Foursquare profilinizde yer almaya devam edecek.

* Planlar; Swarm ile yakın mesafede bulunan arkadaşlarınızla planlar yapabileceksiniz, örneğin Bağdat Caddesi’ndesiniz kahve içmek isteyen arkadaşlarınızla buluşmak için uygulamayı kullanabilirsiniz, ya da haftasonu için Adalar’a gitmek istiyorsunuz ama yanınıza da bir arkadaş arıyorsunuz, bunun için de benzer şekilde Swarm’dan faydalanabilirsiniz. Planlar aynı şehirde bulunan arkadaşlarınız tarafından görülebilecek.

plans,

* Neighborhood; bu özelliği kullanarak yakın çevredeki arkadaşlarınızla konumunuzu paylaşabilirsiniz, uygulamanın bu özelliğini açık ya da kapalı hale getirme şansınız var.

neighborhood

* Geçmiş check-in’ler; aslında bu özellik belki de birçok Foursquare kullanıcı tarafından aranan bir özellikti. Geçmiş check-in’leriniz içinde arama yapabilmenizi sağlayan bu özellikle en son ne zaman bir mekana ya da bir şehre gittiğinize profilinzde yer alan arama özelliği ile saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Foursquare’e ne olacak?

Foursquare’in bu yaz içerisinde yenileneceği ve artık bir rehber olarak kullanıcılara sunulacağı verilen bilgiler arasında.

Swarm’ı nereden indirebilirim?

Dennis Crowley’in atmış olduğu tweet’e göre Swarm’ın  bugün içerisinde App Store ve Google Play’de yerini alması bekleniyor.

Foursquare’in iki ayrı uygulamaya bölünmesinin bazı kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmadığını biliyoruz, ilerleyen günlerde bu kararın nasıl sonuçlar doğuracağını hep beraber göreceğiz.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Swarm geliyor!” üzerine 310 yorumlar

 1. Mete selam

  Mayor oldugum bir mekanin adi kisaltilarak baskasinin uzerine gecmis. Fakat checkin sayilarim hala duruyor. Geri alabilmek icin ne yapabilirim?

  1. Merhaba, Swarm’ın yayınlanması ile beraber mayorluk sadece kendi arkadaşlarınız arasında devam eden bir oyun haline getirildi. Mekanların mevcut mayor’ları ise dondurulmuş durumda.

    1. Kesin olarak bilmemekle beraber, ilerleyen zamanda mayor’ların Foursquare’den kaldırılacağını tahmin ediyoruz.

     1. Merhaba checking yapinca i ama at konum yazıyor ama i ama at çarşamba in Samsun yazmıyor Twitter’da paylaşın ca ama yardım edin

     2. Merhaba, Twitter’da paylaşılan mesajlar sistem tarafından belirleniyor, o nedenle müdahale etme şansı bulunmuyor.

   1. Mete bey merhaba. Swarm profilimi1 sene önce kapatmistim. Şu an geri açmak istiyorum fakat swarma kayıt olurken kullandığım telefon numaram ve gmail adresimi artık kullanmıyorum.eski telefon numaram ve gmail adresime ulasamiyorum.ne yapmalıyım?

 2. ben swarmı kurdum fakat tekrar 4sq uygulamasını kullanmak istediğim için swarmı sildim fakat şimdi bildirimler gelmiyor 4sq dan anca uygulamayı açınca görebiliyorum kim ne check-in yapmış diye ne yaptıysam olmadı nasıl düzeltebilirim bunu?

 3. Foursquare sifremi unuttum mailimede erisimim yok hic bid sekilde nasil kapatabilirim hesabimi. Yada ordaki fotograflari silebilirim. Baskalari tarafindansikayet edilse kapanirmi. Yardimci olup detayli bilgi verirmisiniz

  1. Merhaba, Foursquare’de sol üstte bulunan üç çizgi ikonuna tıkladığınızda sol kısımda açılan menüden ayaralar adımını takip ederek yapabilirsiniz.

 4. ben swarmı indirdim daha sonra iyice güncellendikten sonra deneyeyim diye sildim. Sildikten sonra forsquere uygulamasında yapılan bildirimler telefonda gelmiyor uygulamayı açıp öyle görüyorum … Yardım edebilirmisiniz…

 5. Merhaba,swarmla alakalı değil sorum ama cevaplanırsa çok sevinirim.Foursquarede aldığım rozetler açılmıyor.Örneğin 12 saatte 12 checkin yapıyorum ama rozet bildirimi gelmiyor ve rozet açılmıyor ya da açılması gerektiği halde hala swimmies ve great outdoors açılmadı.önceden açılıyordu mesela.One more checkin uygulamasıyla rozetler için kaç checkin yapmam gerekiyor diye bakaım dedim,great outdoorsu kazanmama -8 kalmış mesela.

 6. Yeni Foursquare hızlı gösterimi diye bir seçeneği kimse bulamıyor inatla aynı şeyi tekrarlamaya devam ediyorsunuz eger bir bilginiz yoksa bilgim yok yazın millette rahat etsin.

  1. Merhaba, bilgimiz olmayan konular hakkında hiç çekinmeden bilgimiz olmadığını söyleriz. Ayarlar içerisinde “Yeni Foursquare hızlı gösterimi” seçeneğini bulamayanlar iOS için buraya, Andorid için ise buraya tılayarak ilgili görsellere ulaşabilirler.

 7. mete bey, swarm yüklü iken bahsetmiş olduğunuz “Yeni Foursquare hızlı gösterimi” seçeneği çıkıyor, lakin halen foursquare bildirim gelmiyor,denenmiştir.

  1. şöyle daha net olabilir, “Yeni Foursquare hızlı gösterimi” seçeneği kapalı olduğu halde foursquare bildirim gelmiyor, açıkçası çok araştırdım denemediğim yol kalmadı lakin halen bildirim alamıyorum…

   1. Merhaba, bende Swarm yüklü ve “Yeni Foursquare hızlı gösterimi” seçeneği kapalı, her ikisine de bildirim geliyor. Bu şekilde denediniz mi?

 8. evet denedim , lakin swarmdan geliyor foursquareden gelmiyor, bildirim merkezinden swarmın bütün bildirim ayarlarınıda kapatmama rağmen gelmiyor.
  kafayı yemek üzereyim açıkçası…

 9. Merhaba swarmı yükledim begenmedim foursquare devam etmek istedim swarmı sildim ama foursquaremde bildirimler gelmiyor bildiim ayarları hepsi düzgün baskasının foursquaresini açtıgımda orda bildirimler geliyor napabilirim ?

   1. Merhabalar, ben de swarm yükledim beğenmedim ve sildim. Sildigimden beri check in yapamıyorum çünkü swarm yükle diyor. Aynı zamanda bildirimler de gelmiyor. Dediginiz ayara da hangi menuden girecegimi de bulamadim. Eski duruma nasıl getirebilirim acaba ?

   2. Merhabalar. Ben de geçenlerde swarm yükledim. Kaldirdigimdan beri check in yapamıyorum swarm yükle sayfasi çıkıyor bildirimler de gelmiyor. Yüklemek istemiyorum. Bu konu hakkında yardım edebilir misiniz ?

 10. Yeminlen çözemedim şu mayor olayını paylaşmadığım yer kalmadı olmuyor olmuyor olmuyor..

  Yöneticiyseniz olamazsınız demiştim yöneticilikten çıktım. Mekanda ben hariç bir check’in var o arkadaşım da mayor olamadı orada..

  Onu geçtim oturduğum sitede son 2 ay içerisinde 1 kez bildirim yapan kız mayor ben son 60 günde 5 kez check’in yapmışım whenwillibemayor sitesinde bile -4 gözüküyor..

  Sistem KESİN SORUNLU !!!

  1. Oturduğum evde mayorluğa şükredicez artık…

   Ha bu arada swarm’dan da denedim bu check’inlerin bazıları swarmdan yapıldı gizli değildi mayor olma tiki aktif fotoğrafım da var face twitter gibi sitelerde de paylaşıyorum

   daha ne yapıcaz kimlik fotokopisi de mi gerekiyor ikametgah falan komik değil belki de harbi sinir oldum…

 11. mete bey, telefonumu fabrika ayarlarına geri döndürdüm fakat yine olmadı diyebilirim :) foursquare yeni bir hesap açtım ve bu kez bütün bildirimler gelmeye başladı :) çok garip bir durum doğrusu. eksi hesabımda gelmiyor, yeni hesabımda geliyor. ben bu işe bir anlam veremedim doğrusu

   1. Farkındayım zaten tüm o yazılanlara rağmen olmadığı için sorumu bu yazının altında paylaşıyorum.
    Bilmem anlatabildim mi?

    Bir cevabınız yoksa “bilmiyorum kusura bakmayin” demek erdemlik olsa gerek..
    Ustelik laf cambazligindan daha bir makbule geçer ..

 12. Arkadaşlar foursquare bildirim gelmemesi üzerinde tavsiyem foursquare yeni bir hesap açmanız, ben açtım bildirimlerim sorunsuz geliyor.. başka şekilde düzelmesi imkansız gibi görünüyor. bilginize..

 13. Mete Bey’in tarifi üzerine bildirimler düzeliyor yine swarm dan geliyor ama ben 4sq üzerinden devam ediyorum yapacak bir şey yok. Esas rozet olayına üzüldüm. Ten hundred kaynadı 3 gün sonra da century club rozetini alacaktım gitti…:(

 14. Swarm yükledim , baktım çok kötü sildim. Ama foursqareden bildirimler gelmemeye başladı , bu programın amacı zaten bildirimdi swarmla şaçmaladılar. Program yapımcısı eline yüzüne bulaştırdı. Swarm diye bişey hiç olmamalıydı

 15. Selamlar

  Business tarafı için durumlar ne olacak? Mekanların foursquare üzerinden oluşturdukları kampanyaları kullanıcılar swarm ile görebilecek mi?

  Ya da swarm işletmeler için ayrı bir uygulama özelliği sunuyor mu?

  Teşekkürler

 16. iyi günler ben 2 gündür foursquarede arkadas ekleyemiyorum arakdası ekle tıklıyorum beklemede yazıp 2 saniye sonra tekrar arkadas ekle yazıyor isteğim gitmiyor neden acaba ?

 17. Merhaba Mete Bey. 4sqde yaptığım check-inlerden rozet kazanamıyorum. Doğru şekilde yaptığımada eminim. Rozet gelmemesi olayının sanırım swarm ile bir ilgisi var ve biraz açıklar mısınız? İleride kazanabilcek miyim?

  1. Merhaba, Swarm’ın yayınlanmasından itibaren yeni hesap açanlar ve hesabını Swarm’a kaydetmiş olanlar rozet kazanamıyorlar ve bildiğimiz kadarıyla bundan sonra rozet olmayacak.

 18. Hesabimi 7 ay önce actim yani swarm uygulamasindan cok daha once. Ve hala swarna gecmedim. Eskisini kullaniyorum. Buna ragmen rozet kazanamiyorum. 6-7 tane farkli plajda check-in yapmama ragmen swimmies rozetini vermedi bundan sonra hicbi sekilde rozet alamicak miyiz?:(

 19. Swarm kullanıyorum ancak yaptığım check islere arkadaşlarımı nasıl etiketleyeceğimi bir türlü bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim

  1. Merhaba, check-in ekranında etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın isminin birkaç harfini yazdığınız zaman benzer isimdeki arkadaşlarınız listelenecektir, buradan seçerek ekleyebilirsiniz.

  1. Merhaba, etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın isminin ilk üç-dört harfini check-in ekranına yazdığınızda benzer isimdeki kişiler listeleniyor, buradan ekleyebilirsiniz.

 20. mete bey swarmı yükledim begenmeyip sildim ve forsguareden checkin yapamayı deneyince swarma yönleriyor ve bunu istemiyorum bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz

  1. Merhaba, bir süre sonra Foursquare’den check-in işlevinin kaldırılması planlanıyor. Bu nedenle kademeli olarak Swarm’a yönlendiriyorlar, son gelen güncellemelerle iOS’ta check-in yapmak istediğnizde ilk denemde Swarm’a yönlendiriyor, ikinci denemede Foursquare’den check-in yapabiliyorsunuz ama Android’de check-in için sadece Swarm’a yönlendiriyor, Foursquare’den check-in yapılamıyor. Bahsettiğim her iki durum da hem Foursquare hem de Swarm’ın kurulu olduğu cihazlarda denenmiştir.

 21. merhaba,
  swarm da bazı arkadaşlarımın profil resimleri üzerinde ufak bir “konuşma balonu” şekli yer alıyor. bu ne anlama geliyor acaba?

  1. Check-in yapan kişi arkadaşını etiketlediği zaman arkadaşının fotoğrafı da çıkıyor. Farklı simgelerin çıkmasından bahsediyorsanız onun da anlamı check-in yapan kişi sticker eklediği anlamına geliyor.

  1. Bundan sonra Foursquare üzerinden maalesef check-in yapamayacaksınız. Check-in yapabilmeniz için mutlaka Swarm’ı indirmeniz gerekiyor.

 22. Foursquare da checkin yapmak istedigim zaman swarm a geçiyor ve swarm dan yapmaya çalıştığım da konum ariyor ama bulamiyor hic bir yerde checkin yapamiyorum bunu nasil çözebilirim

 23. swarm uygulaması facebook ta kendi adına paylaşımda bulunmak istiyor ve uygulamaya geçmiş arkadaşım memnun değil. bende indirmek istemiyorum. foursquare den devam edemez miyim ?

  1. Bundan sonra Foursquare üzerinden maalesef check-in yapamayacaksınız. Check-in yapabilmeniz için mutlaka Swarm’ı indirmeniz gerekiyor.

  2. Bundan sonra Foursquare üzerinden maalesef check-in yapamayacaksınız. Check-in yapabilmeniz için mutlaka Swarm’ı indirmeniz gerekiyor. Detaylı bilgi için ‘Foursquare’de check-in devri kapandı’ başlıklı yazımızı http://bit.ly/1o3YWFl linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 24. Android kullanıyorum swarmda check-in yapa tıkladığım zaman konum bilgisi alınıyor diyor ama öyle kalıyor.Ne yapmam lazım check-in yapmak için ?

 25. merhaba foursquare kullanıyorum . check-in düğmesine basınca swarm reklamı çıkıyor fakat check-in yapamıyorum reklamın geri tuşu yok . ne yapabilirim ? swarm indirmek istemiyorum

  1. Merhaba, bundan sonra Foursquare üzerinden maalesef check-in yapamayacaksınız. Check-in yapabilmeniz için mutlaka Swarm’ı indirmeniz gerekiyor. Detaylı bilgi için ‘Foursquare’de check-in devri kapandı’ başlıklı yazımızı http://bit.ly/1o3YWFl linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 26. Swarm’da check-in yapma tuşuna basıyorum konum alınıyor… diyor ama orda kalıyor hiç birşey gelmiyor. Sorun nerde acaba bilgisi olan var mı ?

 27. bende şöyle bir sorun var. check in yapmak için swarma yönlendirdikten sonra konum alınıyor diyor sonra hiçbirşey olmuyor öylece bekletiyor. çok bekledim ama hiçbişey değişmedi mekan seçme sayfası bir türlü açılmıyor bu yüzden check in yapamıyorum. yardımcı olursanız cok sevinirim

  1. Merhaba, konum alınıyor mesajından sonra bulunduğunuz konumdaki en yakın veya sıklıkla check-in yaptığınız bir mekanın seçiliyor olması gerek, bunun sonrasında eğer mekanı değiştirmek istiyorsanız mekan değiştir butonunu kullanabilirsiniz. Bu aşamaya gelemiyorsanız telefonunuzun ayarlarından Swarm’ın konumunuzu belirlemesi için izin verilip verilmediğini kontrol edin. Sonuç alamazsanız teknik destek için https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 28. merhaba * Neighborhood olayında resimdeki semt gösterimi ilk yüklediğimde vardı, fakat swarm yükleyince foursquare gereksiz bulup silmiştim. yüklemem gerekiyormuş, tekrar yükledim fakat şimdi swarm’da check-in yapamıyorum ve semt gösterimi yazan kaydırılan kısım yok. check-in yap’a basıyorum konum alınıyor deyip son anda donuyor ve check-in yapılmıyor. birkaç kez iki uygulamayı da silip yeniden yükledim fakt durum aynı. teşekkürler

 29. swarm da check in yapmaya calisiyorum. bulundugum mekanin ismini yaziyorum arama bölümünde cikmiyor. sürekli hala konum bekleniyor diye bir yazi cikiyor. yardim edebilir misiniz

 30. merhaba ben forsquare swarm a döndükten sonra arkadaş eklemesi yapamıyorum şaşırtıcı bır sekılde sorun olustu tekrar deneyın yazısı gozukuyor ekranda fakat forsquare ın kendı websıtesınden bılgısayar uzerınden arkadaslık ıstegı yollayabılıyorum. telefonumdan swarmdan ekleyemıyorum. yardımcı olun lutfen.

 31. Forsqure de check in yapmak istediğimde, doğrudan swarm a geçiyor ve check in yapamıyorum. Check in yapmak istediğim de yazı kutucuğu açılıyor ve hiç bir işlem yapılamıyor. Forsqure i kullanıyordum fakat swarm tam bir rezalet ve bir b…. a da benzemiyor. Artık kullanmayacağım.

 32. Merhabalar
  Swarmı yükledim ve sonra beğenmeyip sildim foursquareden check in yapamıyorum tekrar swarm indirmem gerektiği bilgisi çıkıyo yardımcı olabilir misiniz?

 33. Merhaba, 505 arkadaşım var ve son zamanlarda 2-3 kişi ekledikten sonra hata oluştu bildirimi alıyorum. Bunun nedenini bahsettiğiniz 500-1000 arası talepten dolayı olduğunu düşünerek soruyorum; Bundan sonra böyle mi devam edecek, yoksa belli bir süre arkadaş eklemezsem düzelir mi? Teşekkürler :)

 34. Benm foursquare sm yok ama meraktan swarm indrdm mail adresiyle giriş yaptım şimdi silmek istiyrm hesabımı ama silemyrm ne yapmam lazm

 35. Merhabalar ben swarm foursquare de bildirimler telefonuma gelmesin diye check in yaptıktan sonra uygulamadan çıkış yapabiliyodum fakat swarm da yapamıyorum her check in telefonuma bildirim olarak geliyo yardımcı olur musunuz?

 36. Merhaba swarm da check-in yapmak için mekana uzaklığım ne kadar olmalı? Bazı arkadaşlarım aynı anda iki mekanda check-in yapıyorlar. Bazı check i leri bazı kişilerden gizleyebiliyor muyuz

  1. Merhaba, check-in yapmak için mekanın yakınında olmanız yeterli. Bildiğimiz kadarıyla Swarm’ın mevcut sürümünde check-in’leri gizleme seçeneği yer almıyor.

 37. Merhaba. S4 minide swarm lokasyonumu tespit edemiyor.sanirim cihazin gps ini kullanamiyor.forsquare iken boyle bir sorun yoktu.nasil duzeltebilirim?

  1. Merhaba, telefon menüsünde uygulamalar altından Swarm’ın hangi izinlere sahip olduğunu kontrol edebilirsiniz. İzinler arasında konum bilgileri yer almıyorsa uygulamayı kaldırıp, telefonu yeniden başlattıktan sonra tekrar kurmayı deneyin, sonuç alamazsanız https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden resmi destek merkezi ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

 38. şuan da gerçekten sinirlendim. foursquare güncelleme yaptı az önce ve hiçbir şekilde tanımadığım kişiler beni takip ediyor..ve bu kişileri ben eklemedim bile… tanımadığım kişilerin beni takip etmesini istemiyorum ve bunu silecek hiçbir yer yok. foursquare de güvenlik – gizlilik kalmamış. istemediğimiz kişiyi engelleyemeceksek , otomatik takibe alınacaksak ben foursqure ve swarm ı siliyorum. lütfen bilgilendiriniz…

  1. Merhaba, programlar ayrı ayrı çalıştığı için Swarm’dan arkadaşınızı silerseniz Foursquare’den takip kalkmıyor.

 39. Merhaba, bazı arkadaşlarımın check in yaptıklarında küçük fotoğraflar halinde yanındaki arkadaşlarının da olduğunu görüyorum. Denedim fakat bulamadım, bunu nasıl yapabilirim?

  1. Merhaba, bu durum yanınızdaki arkadaş(lar)ınızı check-in yaptığınız zaman ortaya çıkıyor. Check-in ekranında yer alan + işaretine tıkladığınızda arkadaşlarınızı check-in yapabilirsiniz.

  1. Merhaba, uygulamanın ayarlar bölümüne giderek Facebook & Twitter bölümünden twitter bağlantısını iptal edebilirsiniz.

 40. Arkadaslar merhaba benim sorunum twitterda check-in yaptigimda gorulmememesi. Konumumu bulup seciyorum asagidaki facebook ve twitter da paylasmak icin yanyana olan balonlardan twitteri seciyorum checkin yap dedigimde swarmda gorunuyo ama twitterda tweetlemiyo bu sorunu nasil cozebilirim acaba?

 41. Merhaba swarm da konum nasıl oluşturailirim. bunun için herhangi bir yetkimi gerekiyor.haritadan buluyorum adres vs bilgileri yazıyorum ama en sonunda takılıp kalıyor. başka bir buton vermiyor.

  1. Merhaba, Swarm’da da Foursquare’de olduğu gibi eklemek istediğiniz mekanı ismiyle aratın, gelen sonuç sayfasının sonuna gittiğinizde mekan ekleme linkini göreceksiniz, buradan ilgili adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Merhaba, Swarm’da da Foursquare’de olduğu gibi eklemek istediğiniz mekanı ismiyle aratın, gelen sonuç sayfasının sonuna gittiğinizde mekan ekleme linkini göreceksiniz, buradan ilgili adımları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 42. Ben swarmdan chek-in yapıyorum fakat twitter da paylasamiyorum.Desem twittera bağlı hatta paylasmayinca chek-ini tekrar twitter da paylaş diyorum fakat ısrarla paylaşmıyor.Bi yardımcı olursanız minnettar kalırım :)

 43. Foursquare hesabımı silmek istiyorum ama çok önceden indirip bi daha kullanmadığım için e-mailimide kullanmıyorum şifremide hatırlamıyorum facebook ile şuan giriş yapabiliyorm hesabımı silmek istediğimde face şifremi giriyorum kabul etmiyo bu işten nasıl kurtulucam ?

  1. Merhaba, talep gönderdiğiniz kişinin profiline gidip arkadaş ekleme butonunun yerinde bulunan “bekliyor” butonuna tıklayarak bekleyen isteği iptal edebilirsiniz.

  1. Merhaba, profil sayfanıza giderek fotoğraflar bölümüne girin, silmek istediğiniz fotoğrafı açın, Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız menü tuşunu, iOS işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız sağ alt kısımda yer alan butonu kullanarak fotoğrafı silebilirsiniz.

 44. Mrb, foursquare hesabımı sildm sadece swarm kullanmaya başladm daha sonra onuda silip eski kullanmış olduğum aynı mail adresiyle sadece swarm açtım ama eski foursquare de aktif oldu otomatikmen yeni bi foursquarede açıldı? Yardımcı olabilirmisiniz?

  1. Merhaba, Foursquare ve Swarm birbiriyle bağlantılı uygulamalar olduğu için hesap oluşturduğunuzda her iki uygulamaya da giriş yapmayı sağlıyor.

 45. Merhaba,
  Arkadaş ekle butonuna tıklağımda, nadiren beklemede oluyor%90 ihtimalle arkadaş ekle’ye dönüyor tekrar ve ekleme talebi yollayamıyorum. Dolayısı ile arkadaş ekleyemiyırum. Yardımınızı rica ediyorum.

  1. Merhaba, konuyla ilgili olarak hesabınızın incelenmesi için support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 46. Swarmda yeni bir konum ekliyemiyorum bulundugum bolgeden mahalle adinin yanindan suggest an edit gelip konum degisikliklerin konum ismi giriyorum degisiklikleri kaydediyor ama o Konumu bulamiyor ??nasil baska yoldan yeni konum ekleyebilirim ??

  1. Merhaba, yeni bir mekan eklemek için eklemek istediğiniz mekanı ismiyle aratın, gelen sayfanın sonuna gittiğinizde mekan ekleme linkini görebilirsiniz, buradan ilgili adımları takip ederek yeni mekan ekleyebilirsiniz. Mekanı ekledikten sonra check-in yaparsanız sonraki seferde bulmanız daha kolay olur.

 47. Swarm ı kaldırıp yeniden yüklemek istedim fakat cihazınız uyumlu değil uyarısı vermeye başladı düne kadar uyumlu cihaz şuanda mı uyumsuz oldu bunu anlayamadım doğrusu..Galaxy Ace kullanıyorum..

  1. Merhaba, Google Play Store’da yer alan uygulamanın son sürümü cihazınızla uyumlu olmayabilir. Cihazınıza manuel olarak uygulama yüklemeyi biliyorsanız, güvenilir bir kaynaktan daha eski birr sürümü bularak cihazınıza manuel olarak yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 48. swarm önceden telefonumda yüklüydü gayet gzüel kullanıyodum sonra telefonu sıfırlayınca silindi indiremiyorum sürüm cihazınızla uyumlu değil diyo ne yapmam gerek

  1. Merhaba, Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız ve cihazınıza manuel olarak uygulama yüklemeyi biliyorsanız, güvenilir bir kaynaktan uygulamanın eski bir sürümünü bukarak cihazınıza manuel olarak yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 49. benim ıphane 4s telefonum var swarm yükledim ama cekın yapamıyorum konumunuzu tespit edemedi 1 dk tekrar deneyin diyor nasıl düzeltebilirim

 50. iyi akşamlar. swarm’da rehberde kayıtlı kişiler arkadaş ekle sayfasında görünüyor. telefon numaramı bilen başkalarının benim swarm hesabım olduğunu bilmelerini/hesabımı incelemelerini istemiyorum. telefon numaram ile swarm bağlantısını nasıl kesebilirim? tesekkurler.

 51. Merhaba benim hattım kırıldı yeni bir hat aldım eski hattımdaki checkinleri geri alabilirmiyim ve swarma facebook ile girişi iki farklı hattan devam ettirebilirmiyim

 52. Merhaba, facebook hesabımı sildim başka bi hesaptan devam ediyorum ama sildiğim hesaptan kaldırmadıgım için bu yeni hesapla swarm’a bağlanamıyorum. Hata mesajı alıyorum. Nasıl düzeltebilirim, teşekkürler.

 53. Merhaba swarm ın petekli olan kısmında checın yapmadan yakınında olan arkadaslar gorunuyor ama ıstedıgım arkadasları goremıyorum semt paylasımları acık oldugu halde gormek ıstedıgım arkadaslarımın bana yakınlıgını gorebılırmıyım tesekkurler

 54. Merhaba, swarmda ekli olmayan kişilerin yüklediği fotoğraları önceden görebiliyorduk..artık yeni uygulama ile göremiyoruz yapılabilecek bir şey var mı acaba? simdiden Teşekkürler.

  1. Merhaba, fotoğraflar iOS işletim sistemli cihazlarda görüntülenebiliyor ancak Android işletim sistemli cihazlarda fotoğraflar butonu çalışmıyor. Bu durumun yapılacak güncellemelerle düzeltileceğini düşünüyoruz.

 55. swarmda arkadas bulamıyorum arama butonuna aradıgım arkadası yazıyorum ama arama yapınca sonuc yok bunu nasıl duzeltebılırımö

  1. Merhaba, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda deneme yaptığımızda herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Aradığınız kişiyi sadece adı ile arıyorsanız adı ve soyadı ile arama yapmayı deneyin, sorun devam ederse support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçerek hesabınızın kontrol edilmesini talep edebilirsiniz.

 56. merhaba.swarmda etiketle ilgili bir hata oldu silip tekrar yüklemeyi deniycem ama çekinlerim mayörlüklerim veya arkadaşlarım gidermi ?

  1. Merhaba, mayorluklar Swarm’ın yayınlanmasınadan sonra kademeli olarak kaldırıldı. Hesabınızı silmediğiniz sürece check-in’leriniz, arkadaşlıklarınız silinmez.

  1. Merhaba, iOS ve Android versiyonlarında deneme yaptığımızda bir sorunla karşılaşmadık. Telefonunuzu yeninden başlatarak tekrar deneyin, sonuç alamazsanız uygulamadan çıkış yaparak uygulamayı silin ve tekrar yüklemeyi deneyin.

 57. Cikis yaptim uygulamayi sildim telefonu kapattim actim bastan yukledim ve hala kullanamiyorum ayrica swarm durduruldu diye uyari verip uygulamadan cikiyor..

 58. Merhaba swarmda 1000 den fazla arkadas ekleyemiyorum. Nasil yukseltebilirim arkadaslarimin isteklerini kabul edemiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkur ederim

  1. Merhaba, uygulama 1000 kişiden fazla arkadaş eklenmesine izin vermiyor. Kişisel güvenliğiniz için tanımadığınız kişileri arkadaş olarak eklememenizi tavsiye ediyoruz, listenizde bu tip kişiler varsa silerek yer açabilir, sizin göndermiş olduğunuz bekleyen istekler varsa iptal edilmesi ve daha detaylı bilgi için https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

 59. Swarm a fotograf eklediğimde ekran kararıyor ve swarm kapanıyor. Fotografsız kullanmam da sorun olmuyor, uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim ama çözüm olmadı. Bir öneriniz olabilir mi?

 60. Merhaba. Swarmdan kimseye arkadaşlık isteği gönderemiyorum. Otomatik olarak iptal ediliyor. Acaba swarm ı komple kaldirsam, sonra tekrar yüklesem sorun çözülür mü ? Yani öyle bir şey mümkün mü ?

 61. Swarm uygulamasini play stordan indiriyorum uygulamaya kaydolmaya calisirken sorun olustu diye hata veriyor. Uygulamayi kullanamiyorum. Yardimci olur musunuz?

 62. Ben yeni mekan ekledim haritada doğru göstermiştim ama kaydettikten sonra Beylikdüzündeki mekan benim evim olan Ümraniye olarak çıktı haritada. Mağdurum. Size mekan silme bölümünden yazdım ama aciliyetim var. Ne zamana silinir?

 63. Merhaba, swarmda check in geçmişimi goremıyorum arkadaslarım benım duvarıma gırınce gorebılıyor ama ben bakınca goremıyorum galıba en basta duvarımda gozuksun mu dıye sordu ama ben bılmedığım için hayır dedim bunu nasıl düzeltebilirm ?

  1. Merhaba, Swarm’da check-in’leri gizleme özelliği bulunmuyor. Arkadaşlarınız check-in’lerinizi görebiliyorsa profil sekmesine gittiğinizde check-in geçmişinizi sizin de görebilmeniz gerekir. Profil sayfanızda check-in geçmişinizi göremiyorsanız uygulamadan çıkış yapın, uygulamayı silin, telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra tekrar yüklemeyi deneyin. Sonuç alamazsanız hesabınızın incelenmesi için https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=7135 adresinden Foursquare’in resmi detek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

    1. Business uygulaması artık kullanılmayacak (hali hazırda iOS ve Google Play Store’da da yer almıyor), mekanınızı web sayfası üzerinden yönetmeye devam edebilirsiniz. Mekanı daha önceden sahiplenmiş olduğunuz için yeniden bir ödeme yapmanıza gerek yok.

 64. Merhaba, Swarm’da yeni mekan oluşturmam gerekiyor. Gerekli tüm bilgileri doldurup harita üzerinde konumu belirledim. Ancak son adımda “Yeni Mekan Ekle” butonuna bastığımda yeni mekan oluşturma işlemi tamamlanmıyor. Son adıma geçemiyorum bir türlü. Bunun sebebi nedir acaba?

  1. Merhaba, iOS ve Android işletim sistemlli iki farklı cihazdan yaptığımız denemede herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Uygulamadan kaynaklı geçici bir hata oluşmuş olabilir. Eklemeye çalıştığınız mekanı tam adıyla aratmayı deneyin, işlem tamamlanmamış görünse bile mekan eklenmiş olabilir.

 65. Merhaba mete bey ben telefona format attim tekrardan swarm yukleyince kendi eski hesabima ulaşamıyorum suan farkli bi hesap actim galiba eski chekinlarim var fakat arkadaslarim yok ve eski kendi swarm mimda hala duruyor onada arkadaslik istegi yolla diye cikti ne yapmalıyım baska bi swarmdan baktigimda ise digerinim durdugunu tkrrdan bi yeni swarm açıldığını gördüm eskiyi nasil acabilirim?

  1. Merhaba, eski hesabınıza ait mail adresi ve şifreyle giriş yaptığınızda yeni bir hesap açılmaması gerekir. Ancak Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapmayı deniyorsanız yeni bir hesap açılmış olabilir. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=7200 adresine giderek şifrenizin sıfırlanması konusunda Foursquare’in resmi destek merkezinden yardım alabilirsiniz.

 66. Ayrica bu gonderdiginiz adres tamamen ingilizce pek anlamiyorum yardimci olun ltfen eski mail adresmi şifremi rski hesabima nasil ulaşabilirim

  1. Giriş ekranında şifremi unuttum bölümünden şifre sıfırlama emaili alamıyorsanız, önceki mesajda göndermiş olduğum link üzerinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz, maalesef destek sayfasının sadece İngilizce seçeneği mevcut.

 67. Merhaba,swarmla alakalı değil ama cevaplarsanız sevinirim. Foursquarede arkadaşlarım beni check in e etiketlediğinde o kişilerin profillerinde etiketlemeler çıkıyor ama benim profilimde check ini tek başıma yapmışım gibi kimsenin etiketi gözükmüyor neden acaba? swarmım yok ondan olabilir mii

 68. Merhabalar ben swarma facebookla baglan seçeneğiyle giriş yapmistim.swarmdan çıkış yaptim şu an ve teka facebook ile baglan dedigimde baglanmadi.mail olarak girdigimde de yeni bir adres açtı. Ben eski hesabimi kullanmak istiyorum. Yeni adresten eski hesabimi arttığımda eski hesabim görülüyor ama giriş yapamıyorum:(lütfen yardımcı olur musunuz

 69. Merhaba;
  Swarm, benim adıma arkadaşlarımın check’,lerini beğeniyor. Ben beğenmediğim
  halde. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 70. meraba arkadaşlar benim hesabım başkasının eline geçti onu tamamen kapatmak istiyorum mail adresim ve facebook dan olmuyor ne yapabilirim

 71. swarm’a e-posta ile kayıt olmayı deniyorum bütün bilgilerimi doldurup kayıt ol dediğim zaman Katılıyor. yazısı çıkıyor ancak herhangi bir kayıt işlemi gerçekleşmiyor

  1. Merhaba, Swarm’ın iOS ve Android versiyonlarının son sürümlerinde arkadaşlarınızın yaklaşık 3 aya kadar eski check-in’lerini görebiliyorsunuz.

 72. Swarmda eskiden facebook arkadaşlarımı etiketleyebiliyordum ama artık etiketlenmiyor sebebi nedir? Telefonum iphone 6. Teşekkürler.

 73. Merhaba , telefonuma swarm indirdim kayıt oldum daha sonra direk kaldırdım. Fakat hesabım hala gözüküyor. Tekrar girip nasıl kaydımı silebilirim. Tekrardan indirince mevcut hesap demiyor. Kayıt olun diyor. Nasıl yapacağım. Yardımcı olur musunuz ??

 74. merhaba. benim şöyle bir sorunum var. mesela bir arkadaşımın profiline girdiğim zaman en son kasım 2014 e kadar olan check in lerini görebiliyorum . ondan öncesini göremiyorum . bilgisayardan foursquare e de girdim öyle bir şey bulamadım. kasım ayından önceki check inlere nasıl ulaşacağız?

  1. Merhaba, önceden arkadaşlarınızın sadece son 5 check-in’ini görebiliyordunuz ancak Swarm’un yayınlnamasından sonra geriye dönük 3 aya kadar olan check-in’ler görüntülenebiliyor, daha öncesini görme şansınız bulunmuyor.

 75. merhabalar ;

  Swarm listemde bir arkadaşım var.Onu swarmda arkadaş listemden çıkarmadan

  ben check_in yaptığımda onun bunu görmesini istemiyorum.Böyle bir özellik

  var mıdır? Eğer böyle bişi var ise nasıl yapıldığını kısaca anlatabilir

  misiniz?

  Teşekkürler.

  1. Merhaba, maalesef şu an için Swarm’da arkadaş listeleri oluşturamıyorsunuz. Bu nedenle check-in’lerinizin görünmesini istemidiğiniz arkadaş veya arkadaşlarınızı listenizden silmeniz gerekiyor.

 76. Merhaba,swarma e-posta ile kaydoldum fakat cikis yaptigimda e posta ile giris yap secenegi olmadigi icin giris yapamiyorum,buarada fourquare ‘im yok ordan giris yaptigimda kullanici bulunamadi diyor.ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

  1. Merhaba, Foursquare ile Swarm aynı hesapları kullanıyor, teknik bir hata olmadığı sürece hesabınızla her iki uygulamayı da kullanabilirsiniz. Telefonunuza Foursquare uygulamasını yükleyerek hesabınızla giriş yapmayı deneyin, başarılı olursanız Swarm’u açtığınızda Foursquare hesabıyla giriş yap seçeneğini kullanabilirsiniz. Sonuç alamazsanız hesabınızın incelenmesi için https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=7200 adresinden Foursquare’in resmi destek merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

   1. E-posta adresimle giris yaptigimda hata veriyor,ekli oldugum arkadaslarimdan baktigimda profilim hala etkin durumda,az once ayni e postayla tekrar kayit olmayi denedim ve oldu,sanki kullanamadigim swarm hesabima baska bir e-posta adresiyle kayit olmusum gibi fakat oyle olmadigina eminim.Hesabimin kapanmasi icin foursquare la iletisime gecmek disinda yapabilecegim baska birsey yokmudur.

    1. Hesabınızı kapatabilmek (silebilmek) için hesabınıza erişebiliyor olmanız gerekli, erişim için de resmi destek merkezinden yardım alabilirsiniz.

     1. Tesekkurler yardiminiz icin,resmi destek merkeziyle iletisime gectim umarim en yakin zamanda donus yaparlar..

 77. swam da telefonumu yedeklemiştim tüm arkadaş listem tüm uygulamalarda geri geldi mail adresimle giriş yaptıgımda tüm arakadaşlarım silinmiş.görünüyor..lütfen yardımcı olurmusunuz…

 78. Merhaba ben swarm yukledim silindi bi daha giriş yapamadim simdi onu silip yeni actim ama silinmeyen bi hsap daha var onu nasıl silcm geri ona donemezmiyim :((

 79. Merhaba ben swarm yukledim silindi bi daha giriş yapamadim simdi napcm yeni actim ama silinmeyen bi hsap daha var onu nasıl yok edicm geri tekrar o hesaba donemezmiyim :((

 80. Merhaba. Ben bugün telefon numaramla swarm hesabi açtım. Sonra yanlışlıkla sildigim icin tekrar yukledim. Benim zaten bir hesabim var deyip telefona kod yollatiyorum, o kodu giriyorum ve onayla diyorum fakat hesabına göremiyorum. Yardim edebilir misiniz?

 81. Merhaba. Ben bugün telefon numaramla swarm hesabi açtım. Sonra yanlışlıkla sildigim icin tekrar yukledim. Benim zaten bir hesabim var deyip telefona kod yollatiyorum, o kodu giriyorum ve onayla diyorum fakat hesabına göremiyorum. Yardim edebilir misiniz??

 82. yanlışlıkla çıkış yaptım ve şuan tekrar giremiyorum. facebookla bağlan deyincede üzgünüz bağlanamıyor diyor hesabımı nasıl geri alabilirim?

  1. Merhaba, dün sistemde geçici bir süreliğine genel bağlantı problemi oluşmuştu. Lütfen tekrar bağlanmayı deneyebilir misiniz? Sorun devam ediyorsa konuyla ilgili olarak resmi destek merkezi ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

 83. swarmdan yanlışlıkla çıkış yaptım.eski hesabıma giremiyorum. Swarma Tıkladığımda facebook ile Giriş yap gibi şeyler çıkıyor. İlk hesabıma da facebook üzerinden girmiştim. Şimdi facebook ile giriş yap kısmına girince ad soyad resim ekle gibi şeyler çıkıyor. Yeni hesap açacakmış gibi. Ne yapmam gerekiyor. Çok önemli benim için. Eski hesabıma nasıl girebilirim. Şimdiden teşekkürler

 84. merhaba swarm uygulamasını kullanıyorum. yaptığım check in ler anasayfada görünüyor fakat profil sayfamda görünmüyor. Ben kendi hesabımdan baktığımda görüyorum fakat arkadaslarımın hesabından baktığımda profilim boş görünüyor sadece anasayfadakı akışta görebiliyorlar neden olabılır

 85. Merhabalar ben sadece swarm kullanmak istiyorum. Swarmda hesap açınca otomatik olarak foursquare da da mı hesap açmış oluyorum. Eğer öyleyse foursqare kullanıyormuş gibi arkadaşlarıma arkadaşlık istediği gider mi? Yoksa sadece swarm kullanmam mümkün mü?

 86. Merhabalar,

  Swarm foursquare geldiğinden beri swarmı kullanıyorum fakat bugün kontrol ettiğimde arkadaş listem swarmda 300 iken foursquarede 1700 olarak gözüküyor Böyle bir durumun oluşma sebebini nedir acaba?

  1. Merhaba, Swarm’da arkadaşlarınız Foursquare’de ise takipçileriniz bulunmaktadır. Swarm’daki check-in’leriniz güvenliğiniz açısından sadece arkadaşlarınıza görüntülenir ve sadece Swarm’daki arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Mekanlara eklediğiniz tavsiyeler de Foursquare’deki takipçileriniz tarafından görüntülenebilir.

 87. Merhaba swarm şifremi unuttum, şifremi unuttum diyorum e postama sıfırlamak için bir posta geliyor reset your password diyorum fakat şifrem sıfırlanmıyor, giriş yapar yapmaz seni yönlendireceğiz yazıyor ne yapmalıyım??

  1. Merhaba, Neighborhood paylaşımını açık hale getirdiğinizde bulunduğunuz ilçe bilgisi paylaşılacaktır. PAylaşımı açık hale getirmek için Neighborhood satırını sağa doğru kaydırabilirsiniz.

 88. swarm uygulamasına daha önceden resim yukeleyebiliyordum fakat telefonuma format attım uygulamalar gitti tekrar yukledim . o gunden beri daha fotoğraf ekleyemiyorum neden acaba bilfi verirseniz sevinirm

 89. Merhaba swarmda gelen mesajlarimi göremiyorum. Telefonun ekraninda gözüyo ama tıklayip girdigimde ise göstermiyo yardimci olabilir misiniz acaba?

  1. Merhaba, uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için telefonunuzun işletim sistemi ve Swarm uygulaması için mevcut güncellemeler varsa bu güncellemeleri yüklemenizi öneririz.

 90. Merhaba kolay gelsin, swarmda isim ile arkadaşlarımı eklerken bir anda kimseyi ekleyemez oldum, ismi arattığımda kimse çıkmıyor sorun ve çözüm neşir teşekkürler

 91. Swarmda checkin yapıp arkadaşlarımı etiketliyorum. Ama onların profilinde görünmüyor. Ama onlar beni etiketlediklerinde benim profilimde görünüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 92. Merhaba, Kasım ayında is yerinde toplam 11 check inim var ama 6 check in yapan arkadaşım mayör oldu bunu nasıl düzeltebilirim benim olmam gerekmiyor mu en çok check in hem ben yaptım hemde o şirkette ilk check in leri saat olarak ben yapıyorum. Benim 11 onun 6 check ini var neden böyle benim mayör olmam gerekmiyor mu ???

 93. merhaba , mesaj atma kısmında konumum yazıyor ,gizlilik ayarlarında konum servisleri -kapalı yapmama rağmen , mesaj kısmında gözükmesini istemiyorum , yardımcı olurmusunuz

 94. merhaba foursuqareim de 5 bin kişi vardı. aynı mail ve bilgilerle swarma girince 5 yüz kişi görünüyo. bunu düzeltmenin bir yolu yok mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir