4sqDay 2014: 16 Nisan’da Foursquare Günü’nü kutluyoruz!

16 Nisan Çarşamba günü “4sqDay” olarak bilinen Foursquare Günü tüm dünyada çeşitli etkinlikler eşliğinde kutlanacak. Foursquare Türkiye ekibi olarak bizler de bu yıl üçüncü defa 4sqDay etkinliği düzenliyoruz.  Tüm gelişmeleri bu yazı altında toparlayarak güncelleyeceğiz. Geçtiğimiz senelerden farklı olarak bu sene hem İstanbul hem de İzmir’de etkinlik düzenliyoruz.

facebook
Facebook veya Meetup üzerinden kayıt bırakmayı unutmayın!

 

4sqDay (Foursquare günü) nedir?
Neden 16 Nisan tarihinde kutlanıyor?
Türkiye’de de 4sqDay için bir etkinlik düzenleniyor mu?
Foursquare Türkiye’nin düzenlediği etkinliğe kimler katılabilir?
Foursquare Türkiye’nin etkinlik yeri ve zamanı belli mi?
Etkinliğe özel Foursquare kampanyanız var mı?
Etkinlikte başka neler olacak?
Foursquare Türkiye etkinliğine nasıl katılırım?
Türkiye’nin farklı şehirlerinde de 4sqDay etkinliği yapılacak mı?
Size nasıl destek olabilirim?
4sqDay 2013 fotoğrafları

4sqDay (Foursquare Günü) nedir?

2010 yılında ABD’nin Florida eyaletindeki Tampa şehrinde, bir grup Foursquare kullanıcısı tarafından düzenlenen etkinlikteki amaç; bölgede bulunan tüm kullanıcıları biraraya getirerek kaynaşmasını sağlamaktı. Bunun üzerine çeşitli ülkelerde de Foursquare Day (4sqDay) adı altında etkinlikler düzenlendi.

2011 yılında yapılan etkinliği ise Foursquare resmi olarak desteklemeye başladı ve blog’unda konuyla ilgili bir yazı yayınladı.

Neden 16 Nisan tarihinde kutlanıyor?

Her yılın 4. ayı olan Nisan ve 4′ün karesi (squared) 16 Nisan!

Türkiye’de de 4sqDay için bir etkinlik düzenleniyor mu?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok etkinlik düzenleniyor. Türkiye’deki etkinliklerin listesini meetup.com/foursquare adresinden inceleyebilirsiniz.

Foursquare Türkiye ekibi olarak bizler de bu yıl üçüncü 4sqDay etkinliğimizi düzenliyoruz. Katılım için detayları aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Foursquare Türkiye’nin düzenlediği etkinliğe kimler katılabilir?

Etkinliğe tüm Foursquare kullanıcıları, ajanslar, işletmeler, markalar kısacası Foursquare’i seven ve benimseyen herkes katılabilir. Katılım tamamen ücretsizdir.

Foursquare Türkiye’nin etkinlik yeri ve zamanı belli mi?

İstanbul için, ulaşımın kolay olması için geçen senelerde olduğu gibi etkinliği yine Beyoğlu’nda yapmaya karar verdik.Mürekkep

Akşam saat 20:00′da Mürekkep’te buluşacağız.

Adres: Refik Saydam Cad. No: 15/A Beyoğlu

Tel: 0532 316 0500

İzmir etkinliğimiz ise Alsancak’ta.volume_alsancak

Akşam saat 20:00′da Volume Alsancak’ta buluşacağız.

Adres: 1482 Sokak No:18 Alsancak

Tel: 0532 606 2760

Etkinliğe özel Foursquare kampanyanız var mı?

Elbette!

Etkinlik akşamı için hem İstanbul hem de İzmir’de iki farklı kampanyamız olacak;

İstanbul’da;

– Check-in yapan ilk 50 kişiye ücretsiz shot!

– Etkinlik süresince belirli içeceklerde %20 indirim!

İzmir’de;

– Check-in yapan herkese ücretsiz shot!

– Etkinlik süresince belirli içeceklerde %30 indirim!

Etkinlikle başka neler olacak?

Her iki etkinlik için de her sene olduğu gibi rozet ve sticker’larımız olacak. Bunun dışında, İstanbul etkinliğine özel, yapılacak olan çekilişlerle 10 kişiye 4sqday 2014 için üretilen t-shirt ve 5 çifte 25 Nisan gecesi gerçekleşecek olan FOURinthePOCKET konserine davetiye hediye edilcek.

Son olarak, yine İstanbul etkinliğine özel, tatlı bir süprizimiz daha olacak, ancak onu sürpriz olarak bırakmayı tercih ediyoruz :)

Foursquare Türkiye etkinliğine nasıl katılırım?

Etkinliğimize katılmak isteyen kişilerin meetup.com’daki etkinliğimize tıklayarak mutlaka RSVP (LCV) yapmasını rica ediyoruz.  Etkinlik sırasında küçük sürprizlerimiz olacağı için katılım sayısını netleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle buraya yapacağınız kayıt bizler için çok önemli.

Etkinliğe katılmak için etkinlik sayfasının sağ üst tarafında bulunan ‘Join Us’ butonuna tıklayabilir ve Facebook hesabınızla hızlıca bağlanarak RSVP yapabilirsiniz. Kayıtlı olan kullanıcılar ise ‘Will you attend?’in altındaki ‘Yes’i işaretleyerek RSVP yapabilirler. Daha detaylı anlatım için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde de 4sqDay etkinliği yapılacak mı?

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi, bu sene İzmir’de de bir etkinlik düzenliyoruz. İstanbul etkinliğimizde olduğu gibi İzmir etkinliğimize katılmak isteyenlerin de meetup.com’daki etkinliğimize mutlaka RSVP (LCV) yapmasını rica ediyoruz.  Etkinlik sırasında küçük sürprizlerimiz olacağı için katılım sayısını netleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle buraya yapacağınız kayıt bizler için çok önemli.

Diğer şehirlerdeki etkinlikleri Twitter hesabımıza mention edebilir veya iletişim formumuzu doldurarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

Size nasıl destek olabilirim?

Bizlere destek olmak için bu etkinlik duyurusunu Twitter veya Facebook hesaplarınızda paylaşabilir veya Foursquare kullanan arkadaşlarınıza bahsederek duyurabilirsiniz.

Ayrıca 4sqDay’le ilgili güncel haberlere, Twitter’da #4sqday hashtag’ini kullanarak ulaşabilirsiniz.

4sqDay 2013 fotoğrafları

Geçtiğimiz sene düzenlediğimiz 4sqDay etkinliğimizin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlarımız

Sponsorlar1

 

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

4sqDay 2014: 16 Nisan’da Foursquare Günü’nü kutluyoruz!” üzerine 4 yorumlar

  1. Bende gelicem mutlaka. Aynı zamanda bu etkinliğin reklamını yapmak istiyorum. Twitter’dan geri dönerseniz sevinirim.

  2. Selam mete bey etkinlige katılma sansım işlerim dolayısıyla zayıf ama etkınlıkte 50 ciftimize (100 kişiye) bir hediyemiz olsun bizimde musait olunca ararsanız konusuruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.