Foursquare’in web sitesindeki haritalar yenilendi!

Foursquare kullandığı Mapbox üzerinde geçtiğimiz günlerde bazı iyileştirmeler yayınladı. Mapbox üzerinden 60 milyon kayıtlı mekanı gösteren Foursquare, harita üzerindeki yazı tiplerini ve renklerini değiştirerek Foursquare’in kurumsal kimliği ile uyumlu hale getirdi. Harita ilk açıldığı konumda (zoom level 15) Foursquare’in yazı tipi olan Gotham, detaylarda ise yine web sitesinde olduğu gibi Helvetica uygulanmış.

12109837966_bcd911746a_o

Renk yapısı, Foursquare’in web sayfasındaki renk tonları kullanılarak güncellenmiş. Yakın detaylara da bazı kategorilerin simgelerini yerleştirmeleri oldukça hoş olmuş.

12093936446_c845584a1e_o

Tasarım dışında ziyaretçilerin ulaşmak istedikleri adresleri bulmalarına yardımcı olmak için küçük detaylar da eklenmiş. Harita üzerinde yakınlaştıkça öne çıkan mahalle veya sokak isimleri, kullanıcıların aradıkları yerleri daha kolay bulmaları için düzenlenmiş.

12121092825_4aba8e661d_o

Uzun süre önce yollarını ayırdığı Google Haritalar’ından sonra Mapbox üzerindeki kullanımını oldukça merak ediyorduk. Mapbox ile geliştirdikleri sistem şu ana kadar başarılı duruyor. Şimdi ise merak edilen konu, Mapbox üzerinden uydu görüntülerinin de aktif olup olmayacağı :)

Tolga Eğilmezel

Yaşına yetişemeyen adam & SU3 @Foursquare.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir