Şimdi Foursquare’den yemek siparişi vermek de mümkün!

Birçoğumuz, hayatımızın bir parçası haline gelen Foursquare’i farklı amaçlar için kullanıyoruz. Gideceğimiz bir yerin adresini bulmaktan, gittiğimiz restoranda neler tavsiye edildiğine ve hatta bugün ne yesek sorusuna bile cevap bulabildiğimiz Foursquare, bununla da kalmayıp konuyu bir adım daha öteye taşıyor. Foursquare, dün itibariyle, elinde bulunan verilerin gücünü, Amerika’da 20.000’den fazla restoran üzerinden hizmet veren GrubHub Seamless ile birleştirerek online yemek siparişinde de kullanmaya başladı.

Sipariş vermek için yapmanız gereken, mekan sayfasında yer alan GrubHub veya Seamless ikonuna tıklayarak sipariş detaylarınızı girmeye başlamak. Üstelik bu işlemi hem isterseniz cep telefonunuzdan, isterseniz bilgisayarınız üzerinden de yapabiliyorsunuz.

GrubHub      SeamlessGrubHub_web

Üzülerek belirtmeliyiz ki, bu seçenek şimdilik sadece Amerika’da kullanılabiliyor. Ancak Türkiye’de de benzer bir hizmetin verilmemesi için bir sebep yok.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.