Kuraldışı davranan kullanıcıları şimdi raporlayabilirsiniz

Hayata geçtiği ilk günden bu yana gerek puanlar, gerekse rozetlerle oyun mekanizmasını canlı tutan Foursquare, bu sayede 40 milyondan fazla kişiye ulaşarak popüler sosyal platformlarından biri olmayı başarmış durumda. Tabii böyle büyük kitlelere hitap edebilmek ve herkese eşit mesafede olabilmek adına belli başlı kurallara  sahip olmak gerekiyor. Bu yüzden rahatsızlık yaratan veya kural dışı davranan kullanıcıları Foursquare ekibine bildirmek şimdi mümkün.

Raporlamaları web sitesi ya da uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Ancak raporlamak istediğiniz kişinin arkadaş listenizde olmaması gerekiyor. Web sitesinde kullanıcı profilinin sağ alt kısmında yer alan “Bu kullanıcı rapor edilsin mi?” (Report this person?) bağlantısı üzerinden bir neden bildirerek kullanıcıları raporlayabilirsiniz.

Web sitesi üzerindeki raporlama ekranı

Yenilenen iOS uygulamasında ise sağ üst köşede yer alan imgeye dokunup, “Kullanıcıyı Bildir” (Report User) seçeneğiyle ilerlemeniz mümkün. Android kullanıcıları ise raporlamak istedikleri kişinin profiline gelerek ve “Seçenekler” butonuna dokunarak “Raporla” (Report) kısmına ulaşabiliyor.

iOS üzerindeki raporlama ekranı

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Kuraldışı davranan kullanıcıları şimdi raporlayabilirsiniz” üzerine 10 yorumlar

  1. Selam. 4 gündür Foursquare e telefonumdan giriş yapamıyorum. Şaşırtıcı bir şekilde sorun oluştu uyarısı geliyor. Programı kaldırıp tekrar yükledim. Pc den giriş oluyor. Şifre değiştirdim. Yine olmadı. Yardımcı olur musunuz.

    1. Merhaba, birkaç gündür genel bir problem var, durumu Foursquare’e iletmiştik, sorunu çözmeye çalışıyorlar.

  2. merhaba, sitenize üye değilim. Fakat defne adında bir kişi sitede iletişim bilgileri olarak cep telefonu numaramı vermiş. Son bir saattir whatsup tan çok fazla mesaj ve tanımadığım numaralardan telefon aldım. mail adresim doğrudur. bu durumu nasıl düzeltebilirim.yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Kolay gelsin ben Yaptıgım ipucunu silmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim yanlışlıkla aynı ipucunu birçok kez yapmışım o yüzden silmek istiyorum yanıtınızı mail olarak bildirirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

    1. Merhaba, bilgisayarınızdan https://foursquare.com/user adresine giderek hesabınızla giriş yapın, yazmış olduğunuz tavsiyeler içerisinden silmek istedikleriniz için tavsiyenin sağ üst kısmında bulunan tavsiyenin yazıldığı tarihi gösteren linke tıkladığınızda gelen sayfadan tavsiyenizi silmek için ilgili linki görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.