Pinterest’teki pin’lerize lokasyon bilgisi de eklemek ister misiniz?

Pinterest, Foursquare API’si üzerinden geliştirdiği yeni bir sayfa ile Vine, Instagram, Path gibi uygulamaların kullandığı Foursquare’in lokasyon hizmetinden yararlanma başladı.

Pinterest’in MapBox ile oluşturduğu sayfası üzerinde arama yapıldığında Foursquare’den gelen sonuçlar oldukça hızlı bir şekilde harita üzerinde gösteriyor ve kolayca pin’lenmesini sağlıyor. Pinterest yapısına oldukça uyan bu özellik ile arama sonuçlarında çıkan mekanların, Foursquare’e daha önceden yüklenmiş fotoğraflarını da pin’leme imkanı getirilmiş ki oldukça pratik bir özellik olduğunu belirtmek gerekir. Pinterest’teki pin’lerin neresi veya hangi markanın ürünü olduğunu anlamak için birçok defa fotoğrafı Google image üzerinde araştırmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Pinterest’in fotoğraflara konum ekleme gibi bir özellik getirmiş olması ürün tanıtımları açısından da oldukça faydalı olacaktır.

Pinterest’in bu yeni özelliği, konum listeleri dışında aynı zamanda mağazada bulanan ürünlerin tanıtımı içinde oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Ayrıca pin detayında, pinlenen mekanın adres ve telefon bilgileri gözükmesi de büyük bir artı. Bakalım bu özelliği kullanarak ilk ürün tanıtımı yapan marka hangisi olacak.

Flickr, Vine, Instagram gibi uygulamalardan sonra Pinterest’in de konum özelliğini Foursquare üzerinden kullanmasıyla birlikte, Foursquare’in lokasyon veri tabanının her gün daha çok geliştiğini ve bu hizmetleri sağlamak için daha cok yatırım alması gerektiğini gösteriyor.

Pinterest üzerinden bu şekilde bir board oluşturmanız için yapmanız gereken ‘Add a Map’ özelliğini aktif etmeniz.

İstanbul'da En Çok Check-in Yapılan Mekanlar

Foursquare’de sizin için hazırladığımız “İstanbul’da En Çok Check-in Yapılan Mekanlar” listesinin Pinterest üzerinde oluşturulmuş haline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tolga Eğilmezel

Yaşına yetişemeyen adam & SU3 @Foursquare.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.