SU Tools: iPhone kullanıcıları için yeni düzenleme aracı

Yakın zaman önce AppStore’da Foursquare kullanıcıları için SU Tools isminde yeni bir düzenleme aracı yazdım. Bu araç sayesinde Foursquare’in kendi uygulaması üzerinden yapılan düzenlemeler daha rahat bir şekilde yeni bir arayüzle yapılabiliyor. SU Tools’un en önemli özelliklerinden bir tanesi de sadece Superuserlar’ın değil, normal kullanıcıların da düzenleme önerisi gönderebiliyor olmaları.

Uygulamanın basit arayüzünde giriş yapıldıktan sonra kullanıcının bilgilerini içeren küçük bir detay sayfası karşımıza çıkıyor. Bu detay sayfasında ulaşılan en yüksek puan, son check-in yapılan yer, kaç fotoğraf yüklendiği gibi bilgiler yer almakta. Düzenleme yapılabilen bir kaç sekmeden birisi “Venues” sekmesi. Bu sekmede toplam check-in, toplam ziyaretçi istatistikleri, mekanın adresi ve uzaklık bilgileri yakınınızda olan mekanlar gayet detaylı bir şekilde listelenebiliyor. Mekanın adres bilgilerini, konumunu ve kategorilerini değiştirebildiğiniz bu detay ekranında ayrıca mekana yazılmış olan kullanıcı yorumlarını da görüp raporlayabilmemiz mümkün. Mekanı raporlamak için ayrıca “Flag the Venue” butonu bulunmakta ve mekanı farklı şekillerde raporlamak mümkün.

Yeni çıkan 1.2 versiyonunda kullanıcıların istekleri üzerine iki yeni özellik ekledim. Harita üzerinden istediğimiz bir noktayı seçip etrafındaki mekanları listeyebildiğimiz “Search On the Map” bölümü. Bu bölüm mekan arama alanını genişletip sadece kullanıcının yakınındaki mekanlarla sınırlı kalmamasını sağlıyor. Ayrıca mekan detay sayfasında mekanı daha sonradan düzenleme yapabilmek için “To Do List”e kaydedebiliyoruz. Bu sayede mekanlara ilk önce hızlıca göz gezdirip, listeye kaydedip, sonradan düzenleyebileceğimiz bir liste oluyor.

Flag Duplicate bölümü kullanıcının yakınında bulunan mekanları ya da arama yaparak bulabileceği mekanları kopya mekan olarak raporlayabileceği bir bölüm. Şimdilik kullanımda olmayan ama versiyon 2’de gelecek olan “History” bölümünde kullanıcılar SU Tools üzerinden yaptığı değişiklikleri görebilecek ve yaptığı değişikliklerin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edebilecek. Bu özellik superuser’lardan ziyade normal kullanıcıların işine yarayacak bir özellik olacak.

Son olarak uygulama üzerinden fikirlerinizi, düşüncelerinizi, hataları ya da istediğiniz özellikleri “Report To Us” kısmından ya da Twitter’da @su_tools üzerinden iletebilirsiniz. Ayrıca önemli güncelleme detaylarını Foursquare Türkiye sayfasından da iletmeye devam edeceğim.

Buğra Başkaya

iOS Developer, Bilgisayar Mühendisi ve Foursquare'de check-in yapma delisi

SU Tools: iPhone kullanıcıları için yeni düzenleme aracı” üzerine 6 yorumlar

    1. Merhaba, uygulamaya girilen en temel bilgi şifrenizdir, bu da web üzerinden girildiği için kopyalanması mümkün değil, ayrıca iOS da izin vermiyor.

  1. Merhaba;
    Ben galaxy note 3 kullanmaya başladım. Telime uygulamayı yükledim fakat bir türlü giriş yapamıyorum. Şaşırtıcı bir şekilde sorun oluştu diyip duruyor. Yeni bir kayıt yapıp girdim oldu fakat ordan cıkış yapıp kendı adresıme gırmeyı tekrar denedığımde yine aynı yazı ekrana geldi. daha sonra o yenı açtığım adresede gırmedı. Kafayı yıcem,böyle saçmalık olmaz. Progamı defalarca sılıp yukledım yıne aynı yıne. Bu konuda yardım edın lutfennnnnnnnnn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir