Fenerbahçe, Galatasaray’ın check-in rekorunu elinden aldı!

Genel olarak büyük etkinliklerde yapılan check-in’lerin istatistiklerini ekip olarak takip ederek mümkün olduğunca sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Fenerbahçe’nin yeni rozet haberini duyurmuştuk. Rozetin yayına girdiği büyük derbi gününde Fenerbahçe, stadyum ve spor kulüpleri arasındaki yeni check-in rekorunun sahibi oldu.

9 Nisan 2013 Salı günü sahasında Real Madrid’i 3-2 yenen Galatasaray maçında, Türk Telekom Arena’da toplamda 9.956 check-in yapılmıştı. 10 Kasım 2013 Pazar günü Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyum’undaki FB – GS karşılaşmasının istatistikleri ise aşağıdaki gibi oldu (Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından bizlerle paylaşılan resmi istatistiklerdir).

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda 14.322 check in gerçekleşti. Yeni gelen tekil kişi sayısı 5.561 kişi. Check-in yapanların cinsiyet dağılımı ise  Kadınlar %35 – Erkekler ise %65 oldu. Derbi gününde 7.000’den fazla rozet dağıtıldı.

Aynı andaki check-in sayısında da Fenerbahçe önde!

Yukarıdaki istatistiklere ek olarak biz de ekip olarak aynı anda check-in sayısını takip ettik. 17 Eylül 2013 tarihinde Türk Telekom Arena’da gerçekleşen Galatasaray – Real Madrid maçında, aynı anda 7.571 kişi birlikte görülmüştü. 10 Kasım 2013 tarihinde Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyum’undaki FB – GS karşılaşmasındaki rakam ise 8.341 olarak kayıtlara geçti.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.