Kampanya (Special) oluşturma bölümü güncellendi!

Foursquare, işletmeler için Kampanya oluşturma bölümünü geçen hafta yaptığı güncelleme ile yenileyerek kullanıma sundu. Bundan yaklaşık 2,5 yıl önce yayınlamış olduğumuz Foursquare’de mekan yönetimi ve kampanyalar yazımızdan da hatırlayacağınız üzere daha önce 7 farklı kampanya seçeneği bulunuyordu. 

Güncelleme: Geçen zaman içerisinde yapılan değişikliklerle yazımızda bahsi geçen check-in’lere bağlı kampanya seçenekleri Foursquare tarafından kaldırılmış olup artık sadece kampanya oluşturulmasına olanak tanınmaktadır.

Aradan geçen sürede Foursquare ekibinin elindeki dataları kullanarak yaptığı değerlendirmeler ve işletmelerle yaptığı ortak çalışmalar sonucunda en çok kullanılan ve rağbet gören kampanya tipleri belirlenerek, uygulamanın her alanında olduğu gibi, bu alanda da sadeleştirme yoluna gidilmiş durumda.

Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, Kampanyalar;

– Her check-in’de,

– İlk check-in’de ve

– Her (x) check-in’de olmak üzere üç seçeneğe indirgenmiş.

specials_updated

Hali hazırda eski formata göre kampanyaları olan işletmeler, mevcut kampanyalarının bir süre daha yayında kalacağı ve sonrasında yeni sisteme geçilmesi gerektiği konusunda Foursquare tarafından bilgilendiriliyorlar. Yeni kampanya oluşturacak olan işletmeler ise yeni sisteme göre kampanyalarını oluşturabiliyorlar.

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Kampanya (Special) oluşturma bölümü güncellendi!” üzerine 14 yorumlar

 1. Güncellendi güncellenmesinede sorunlarıda beraberinde
  getirdi. Kampanya oluşturabiliyoruz artık foursquare belirttim
  sorunu dönmediler. Kampanya oluştururken hata, yayına alırken hata
  biri lütfen yardım etsin…

 2. herşey iyi güzelde şu saat olayını artık bir düzeltseler nebilim türkçe hali olsa daha ayarlanabilir olsa bazen sırf saat düzeltmeleri için bile 5 10 sefer uğraşıyorsun..

 3. check-in yapan kullanıcıya “You’ll unlock this special on your 1st check-in.” ve “bu kampanyayı henüz kazanmadın” ujyarısı veriyor. Anlayamadım ben.

 4. kampanya ekleyemiyorum sürekli bekletiyor çıldırdım artık ve daha önce 3 kampanyayı silmek istiyorum yani tamamen gözükmesin ?

   1. Kötü olmuş tekrar eski haline gelmesi daha güzel olurdu. Hiç bir seçenek çıkmıyor şuan bunda , ne bağlılık ne de başka bir şey :(

 5. Bende kampanya oluşturmak istedim ve fakat choose your audience kısmı (spesiyal) bölümü çıkmıyor. 1. adım kampanya resmi ve bilgisini girebiliyorum, kampanyam yayınlanıyor fakat 2. adım çıkmıyor neden olabilir?

 6. Selam sadece 1 adet kampanya varmış gibi gçzüküyor sadece fotoğraf yükleyip acıklama yazıyorum ve kampanyayı aç çıkıyor , xx checkinine ver gibi o 3 eçenek çıkmıyor neden acaba ?

 7. Merhaba ; bir çok kere denedim ancak choose your audience kısmı aktif olmuyor sadece yazı ile bir kampanya oluşturuluyor. Check – in özellikleri gelmiyor bu özellik kalktı mı acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.