Şimdi markanız ile takipçileriniz arasındaki etkileşimi ölçümleyebilirsiniz!

Foursquare üzerinde bıraktıkları tavsiyelerle dikkat çeken The History Channel, Time Out New York ve The Washington Post gibi yayıncılar, doğru ve etkin Foursquare kullanımı konusunda birçok markaya örnek teşkil etmekte. Bu durum Foursquare ekibinin de hoşuna gitmiş olmalı ki, yayıncıların takipçileri ile daha detaylı etkileşim kurmaları için kontrol paneline bazı özellikler eklenmiş bulunmakta. 

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan yeni kontrol paneli sayesinde yayıncılar, takipçilerinin nerede ve kaç check-in yaptıkları konusunda bilgi sahibi olabilecekler. Böylece sayfa yöneticileri de daha önce tavsiye bırakılan yerleri ayırt edebilecekleri gibi, henüz tavsiye bırakılmamış mekanları da görüntüleme şansına sahip olacaklar.

foursquare-dashboard-for-publishers(2)

Markaların Foursquare kullanıcıları ile etkileşimleri sırasındaki en önemli etmenlerin başında gelen tavsiyeler, bir çok kullanıcıya yol gösterip, yardımcı olurken, markalara da etkili bir Foursquare stratejisi yaratmakta. Hâl böyle olduğundan bazı istatistiki bilgileri edinmek isteyen sayfa sahipleri bu güncellemeye oldukça sevinecek. Zira yayıncılar bundan böyle bıraktıkları tavsiyelerin kaç defa  görüntülendiğini de öğrenebilecekler.

foursquare-dashboard-for-publishers

Her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden Foursquare, birçok ünlü markanın reklam stratejisine yön vermekte. Peki siz henüz bir sayfa sahibi değil misiniz? Öylese sayfanızı oluşturmak için şimdi tam sırası. İlk adımı atmak için buraya tıklamanız yeterli.

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.