Galatasaray, Türkiye’de Foursquare rozetine sahip olan ilk takım oldu

Daha önce de Foursquare üzerinden yapmış olduğu kampanyalarla adından söz ettiren Galatasaray Spor Kulübü, bir ilke daha imza atarak Türkiye’de Foursquare rozetine sahip olan ilk takım oldu.

Hatırlayacağınız üzere Türkiye’de ilk marka rozeti, geçen yaz Turkcell tarafından verilmişti. Galatasaray, dün kullanıma açılan rozeti ile dünyada Foursquare rozeti olan sayılı kulüpler arasında yerini aldı. Her ne kadar bizler de bu haberi herkesle beraber öğrenmiş olsak da bu atılımın Galatasaray’dan gelmesi bizleri şaşırtmadı. Geçtiğimiz ay yapılan lansmanın ardından benzer sposonsorluk anlaşmalarının devamının geleceğini tahmin ediyoruz, aslına bakarsanız dünyada Foursquare kullanımının en yaygın olduğu ikinci ülke olan Türkiye’de bu tip şeyler için biraz geç kalındığını bile söyleyebiliriz. Ayrıca bu geç kalınmışlığa rağmen bu rozet için yeterince reklam ve tanıtım yapılmadığını düşünüyorız.

Gelelim rozetin nasıl kazanıldığına; rozeti kazanabilmek için öncelikle Galatasaray’ın Foursquare sayfasını beğenmeniz gerekiyor, rozet, Türk Telekom Arena‘da yapılacak olan belirli maçlarda ve Galatasaray Basketbol takımının maçlarını oynadığı Abdi İpekçi Arena‘da kazanılabilecek. Bunların dışında düzenlenecek kampanyalarla forma, müsabakalarda kullanılan toplar ve GS Store’larda indirimler kazanılabileceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

GS_rozet_iOS  GS_rozet_Android

Mete Sadioglu

İnşaat mühendisi, teknoloji delisi ve sosyal medya ilgilisi. Son zamanlarda pek fazla vakit ayıramasa da fotoğraf çekmeyi sever. Aynı zamanda Foursquare'de SU3 kullanıcı yetkisine sahiptir.

Galatasaray, Türkiye’de Foursquare rozetine sahip olan ilk takım oldu” üzerine 4 yorumlar

    1. Merhaba, şu an için bu konuda bilgimiz yok ancak ilerleyen zamanlarda bu tip uygulamaların yapılabileceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.