Foursquare’in mobil uygulaması güncellendi

Mobil uygulama tasarımı konusunda radikal değişiklikler yapmaktan çekinmeyen Foursquare bir kez daha tasarım değişkliğine gitti. Bir önceki güncellemede fazla kalabalık olduğu için eleştirilen akış ekranı biraz daha basitleştirilmiş ve daha önce arkadaşlarınızın check-inlerine tek tıkla yorum yapılabilirken yenilenmiş tasarımda ana ekranda sadece beğeni konularak, insanların dikkati buna verilmeye çalışılmış.

Ayrıca daha önce bir kişi yakın zamanda birden fazla check-in yaptıysa o iki check-in gruplanarak gösteriliyordu, artık sadece son check-inlere odaklanılarak sadelik ön plana çıkarılmış.

Eğer bildirimleriniz açık ise check-in yaptığınız an size bildirim olarak gerçek zamanlı tavsiyeler verilmeye başlanmış ki bu oldukça faydalı bir özellik. Daha önce bu özelliği “Keşfet” kullanarak görebiliyorduk. Bu özelliğin tüm kullanıcılarda aktif hale gelmesi zamanla olacağı belirtildi.

Son değişiklik de aslında uygulamada çok eskiden beri bulunan “Yakınınızdakiler” ve “Tüm Dünya” seçeneklerinin doğrudan akış ekranından filtrelenebilir hale gelmesi.

Özellikle gerçek zamanlı tavsiyelerin faydalı olacağını düşünmekle beraber, tasarımdaki sık değişiklikler Foursquare’in hala bazı maddelerde kararsız olduğunu gösteriyor. Özellikle reklamların da hayatımıza girmesiyle tasarımın önemi artacaktır.

Ata İsmet Özçelik

1979 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduktan sonra bankacılık, danışmanlık gibi sektörlerde çalıştı. Internet ve sosyal medya ile fazlasıyla ilgili aynı zamanda sinema tutkunu. Foursquare'de SU Level2.

Foursquare’in mobil uygulaması güncellendi” üzerine 22 yorumlar

 1. Android sürümünde arkadaşlarımın tavsiyeleri ana ekranda görünürdü,şimdi profile bakmak zorunda kalıyoruz.Tavsiyelerin akış ekranında olması daha iyiydi.

 2. Son güncellemeden sonra sadece yakınımdaki kişilerin check in lerini görebiliyorum. Başka şehirdeki kişilerinkini göremiyorum, neden acaba?

  1. Merhaba, hem iOS hem de Android işletim sistemli cihazlarda en üstteki bildirimin üstünde, yakındaki ve diğer yerlerdeki arkadaşlarınızın check-in’lerinizi görmek için “Nearby” ve “Worldwide” butonları yer alıyor. Kullanmakta olduğunuz cihaz farklı bir işletim sistemine mi sahip?

   1. Hayır android kullanıyorum worldwide da durmasına rağmen hep aynı sey oluyor yakınımdaki kişilerin check in ve dig hareketleri sorunuz görünüyor ama uzaktaki kişilerin hic birşeyini göremiyorum. Cihazim note 2

 3. Ne denediysem olmadı sadece çevremdeki kişilerin check-in
  leri geliyor Mete bey yardımlarınız için genede Teşekkürler bu
  problem hakkında yeni birşeyler ogrenirseniz burada paylasirsaniz
  sevinirim.

 4. iPhone ios7 kullanıp güncellememe rağmen, fotoğraftaki görünüme geçmemesinin sebebi nedir ? 19 Ekim 2013 tarihli son güncelleme versiyonu: 6.4.1

  1. Merhaba, uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yapmayı, sonuç alamazsanız, uygulamadan çıkış yapıp uygulamayı silerek yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Yalnız, yazıda sağ tarafta yer alan görseldeki özellik henüz herkesin kullanımına açılmadı.

   1. Silip yüklememe rağmen, o görsele sahip olan telefondan giriş yapmama rağmen eski görsel yer alıyor. Sol taraftaki görsel konusunda sıkıntı yaşıyorum. Herkesin kullanımına açılmaması aşikâr ozaman.

 5. bende arkadasa katılıyorum aynı sorun bendede var cevremdekı herkes yenı gorselle kullanıyor ama benım telefonum halen eskı gorselle gorunuyor

 6. Telefonumda hesabimi acamiyorum onceden calisiyordu simdi baglanti hatasi veriyor hep neden kaynaklaniyor silip tekrar yukledim ayni hatayi verip duruyor ne yapmam gerekiyor? Bana yardimci olursaniz sevinirim

  1. Merhaba, birkaç gündür genel bir problem var, durumu Foursquare’e iletmiştik, sorunu çözmeye çalışıyorlar.

 7. Foursgure mobil uygulamasını 09,01,2014 tarihinden su anki tarihe kadar en az 8-9 defa indirip denedim ama başarılı sonuc alamadım. her seferinde şaşırtıcı şekilde yeni bir sorun oluştu hatası veriyor. parola deşitridim, uygulama verilerini sildim, ön belleği temizledim, telefonuma format atıp tekrar yükledim ve yine sonuc hüsran. Duydugum kadarı ile herkez aynı problemle karşı karşıya.

  Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

  Teşekkürler.

  1. Merhaba, birkaç gündür genel bir problem var, durumu Foursquare’e iletmiştik, sorunu çözmeye çalışıyorlar.

 8. Swarmdan arkadaşlık teklifi gönderiyorum…Şaşırtıcı bir şekilde hata oluştu diyor ve arkadaşlık teklifi gönderemiyorum…bu sorunu nasıl çözebilirm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.