Okey, Foursquare’deki başarısıyla Kristal Elma’nın sahibi oldu!

Türkiye’nin en çok bilinen prezervatif markası Okey, bu bilinirliğini sosyal medyada da sürekli koruyan bir marka oldu. Facebook, Twitter, FoursquareGoogle+Instagram, Pinterest gibi birçok platformda varoluşunu sürdüren marka, 25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nden iki Kristal Elma ile döndü. 

Sosyal medya yönetimini iGOA’nın yaptığı Okey’in fiziksel bir mağazası bulunmadığı için marka sayfası oluşturuldu. Foursquare’de yerini alan ilk markalardan biri olan Okey, Türkiye’nin tüm genelinde bulunan mekanlara tavsiyeler ekledi. Periyodik aralıklarla eklenen ve toplamda  300’ü bulan bu tavsiyeler, takipçileri tarafından oldukça beğenildi. Takipçiler tarafından beğenilen tavsiyeler kısa sürede birçok mekanda en üst sıralara yerleşti. Tavsiyelerin dışında oluşturduğu listeleriyle de ayrıca büyük ilgi gördü.

Geçtiğimiz hafta 25. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nden Facebook ve Foursquare’deki başarısıyla iki farklı kategoride Kristal Elma ödülünün sahibi oldu.
Nisan ayında sosyalmedya.co ile yaptığım röportajda da Okey’in başarısından bahsetmiştim. Türkiye, ABD’den sonra en çok kullanılan ikinci ülke olduğu için umuyorum ki Okey’in Foursquare’deki başarısı diğer markalara da örnek olur. Ayrıca iGOA’daki ekip arkadaşlarımla birlikte böyle bir çalışmanın içinde yer almaktan oldukça mutlu olduğumu da ifade edemeden geçemeyeceğim :)

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.