Publik’in düzenlediği Foursquare’in lansman partisindeydik!

Birçok kişinin bildiği üzere Foursquare, Türkiye pazarı için sürdürdüğü ‘exclusive reklam satış temsilcisi’ arayışını geçtiğimiz ay sonlandırdı. Foursquare tarafından Türkiye exclusive reklam satış ortağı olarak Publik seçildi. Geçtiğimiz hafta Foursquare Türkiye topluluk grubu olarak Publik ekibiyle bir toplantı yaptık. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda genel olarak neler yapıyoruz ve şimdiye kadar neler yaptığımızdan bahsettik. Oldukça verimli geçen toplantı sonunda dün yapılan lansman partisine de ekip olarak davet edildik.

publik-foursquare-lansman-3

Dün gece  saat 20:00’da başlayan ve ZeldaZonk’ta yapılan parti oldukça kalabalıktı. Muhteşem Boğaz ve Haliç manzarasına sahip mekandaki davetliler arasında reklamveren markalar, reklam  ve medya satınalma ajansları bulunuyordu. Partiye Forsquare’in Londra ofisinden Avrupa Direktörü Omid Ashtari ve iş geliştirme ortağı David Rosenberg, San Francisco ofisinden ise iş geliştirme ekibinin başında yer alan Başkan Yardımcısı Holger Luedorf de katıldı.

Omid Ashtari yaptığı açılış konuşmasında, Amerika’dan sonra ilk pazar olarak Türkiye’yi seçtiklerini ve bu anlamda Publik’in ilk iş ortakları olduğundan bahsetti. Türkiye’deki akıllı telefon kullanımının da oldukça yaygın olduğuna değinen Omid, Türkiye olarak Foursquare uygulamasını en çok kullanan ülkelerin başında yer aldığımızı söyledi. Garanti Bankası, Denizbank, Saturn, TTNET, Godiva, Turkcell gibi markaların Foursquare’de reklam verenler arasında yer aldığından bahsederek,  superuser’lar ve topluluk grubumuzun öneminden bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Ekip olarak Omid, David ve Holger’le birebir uzun uzun konuşmalarımız oldu. Türkiye’deki mekanların detaylarına baktıklarında genel olarak ne kadar düzenli oldukların bahsetmeleri bizleri mutlu etti. Ekipteki herkes merak ettiği konuları sordu ve önerilerde bulundu. Bunun üzerine Holger en çok düzenlenmesini istediğimiz beş konuyu kendisine direkt e-mail aracılığıyla iletmemizi ve konuyu şahsen takip edeceğine dair söz verdi.

Gradiva Hotel’in terasındaki ZeldaZonk’ta DJ performansı eşliğinde oldukça iyi vakit geçiren davetliler, gecenin ilerleyen saatlerine doğru alt katındaki kulübe inerek geç saatlere kadar eğlendi.

Ayrıca Omid Ashtari bugünkü Webrazzi Summit 2013‘ün konuşmacılarından biriydi. Konuyla ilgili detaylara Webrazzi’nin web sitesinde yer alan haberden ulaşabilirsiniz.

Hakan Tozcan

Foursquare Türkiye'nin kurucusu ve editörüdür. SU3 özel kullanıcı yetkisine sahiptir. Olasılıklarla arası iyi olduğu için genelde ayrıntılarla boğuşur. Bir işi eğlenceli hale getirmeden yapmaz. Takip etmek için: Twitter | Foursquare

Publik’in düzenlediği Foursquare’in lansman partisindeydik!” üzerine 2 yorumlar

  1. Biz izmir esendere kahve diyarı yız cafe restorant işletmesidir swarmda gördüğüm reklamlar gibi benimde işletmemin reklamının bölgesel olarak yayınlanması mümkünmüdür iletişime geçerseniz sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.