Dünya genelindeki Superuser sayısı 40.000’e ulaştı!

Foursquare’in üye sayısının 40 milyona ulaşmasıyla birlikte, bunca üyenin ve neredeyse yapılan 4 milyar check-in birçok karmaşıklığı da beraberinde getirebiliyor. Açılan yeni mekanların adresleri eksik ve özensiz olabildiği gibi, aynı mekanın birçok kopyası oluşturulabiliyor. Tüm bu karmaşayı engellemek için en başından beri Superuser’larına güvenen Foursquare; daha düzenli bir veritabanı için son 3 ayda 6,000 kullanıcısına superuser yetkileri vermiş bulunuyor. Dünya çapında 147 ülkeden, 40,000 superuser’a ulaşan bu yapı, popüler uygulamanın daha düzenli ve yararlı olmak istediği şeklinde de yorumlanabilir. Şimdiye dek birkaç Foursquare destek çalışanının onayından geçen superuser olma istekleri de, yakın gelecekte otomatik bir yapıyla cevaplanabilir hale getirilmeye çalışılıyor.

Aşağıdaki görsel aracılığıyla dünya genelindeki superuser’ların bulunduğu ülkeleri görebilir, daha fazla bilgi için Foursquare’in resmi blog yazısını inceleyebilirsiniz.

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Dünya genelindeki Superuser sayısı 40.000’e ulaştı!” üzerine 7 yorumlar

  1. Merhabalar,
    Benim sorum konu dışı. Player Please rozeti için çok uğraşıyorum hatta bazen sırf hırs yaptığım için hile yapmayı bile denediğimi itiraf edeyim :) Ama bir türlü kazanamıyorum. Birincisi mekan hangi kategoride olmalı? İkincisi karşı cinsten 3 arkadaşımla chek-in yaparken onları da eklemeli miyim? Kafamda deli sorular. Lütfen konuyla ilgili ayrıntılı açıklama yapın ben de kurtulayım şu takıntımdan… Sevgiler

  2. Player please rozetini kazanmak için herhangi bir kategori kısıtlaması bulunmamaktadır. Foursquare arkadaşınız olan 3 karşı cinsten kişinin checkin yaptığı mekanda onlardan sonra checkin yapmanız gerekmektedir. Alması gerçekten zor rozetlerden birisidir. Bunu etkileyen birkaç durum var. Birincisi Türkiye’de bayan foursquare kullanıcıların azlığından dolayı bu rozeti erkek kullanıcıların alması daha zor oluyor. Çevrenize bakarsanız genelde bayan kullanıcılarda erkek kullanıcıların fazla olmasından dolayı bu rozet kazanmak daha kolay olduğundan rozeti almış oluyorlar. ikincisi de zamanlama arkadaşlarınız o mekanda bulunduktan sonra sizin checkin yapmanız gerekmekte. Siz yapana kadar o arkadaşlarınızdan birisi başka mekanda checkin yaptıysa rozeti alamıyorsunuz.

  3. super user olabilmek icin her gun edit yapiyorum,3 kategoride de saatlerce hatta ama hala level 1 dahi olamadim. ne yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz?

    1. Merhaba, Superuser başvuruları Foursquare’in New York’taki merkezi tarafından değerlendiriliyor ve belirli aralıklarla toplu olarak alım yapılıyor.

  4. Kolay gelsin super kullanıcı seviyesi 1’im kendimce gayette iyiyim sık sık düzenleme yapıyorum 2.level olmam için ne gerekli ne yapmam lazım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.