Foursquare artık daha detaylı mekan bilgileri sunuyor

Foursquare mekan bilgilerinde bir hamle daha yaptı. Fotoğraflar, açılış-kapanış saatleri gibi detayların üzerine kullanıcılara son güncellemeyle beraber check-in yaptıktan hemen sonra “Evet”, “Hayır, “Emin değilim” şeklinde kısa sürede cevaplanabilecek sorular sorulmaya başlanmıştı. Bilindiği gibi Foursquare özellikle Amerika’da Yelp ile büyük bir rekabet halinde. Yelp bir mekanla ilgili çok detaylı bilgiler sunabilen bir platform, Foursquare de bu eksiği görmüş olacak ki kullanıcı tabanından en çok merak edilen “kablosuz Internet var mı”, “kredi kartı geçer mi”, “dışarıda oturulacak yer var mı” gibi sorulara yanıt aramıştı.

Son güncellemeyle artık bu toplanılan veriler tahminimizce çoğunluğun verdiği yanıtlara göre artık mekan sayfalarında görüntülenmeye başlandı. Mekanın adres, web sitesi gibi bilgilere ek olarak artık ödeme seçenekleri, hangi öğünlerde hizmet verildiği, rezervasyon kabul edip etmediği, açık alanda oturulacak yer olup olmadığı, kablosuz Internet olup olmadığı ve evlere sipariş kabul edilip edilmediği gibi bilgiler hem Web üzerinde hem de mobil uygulamada yer alıyor.

Güncellemeyle gelen güzel bir özellik de artık sadece OpenStreetMap‘e mahkum olmamamız, adresin yanındaki küçük ok işaretiyle Google Maps ile yol tarifi almak mümkün. Şu anda tek eksik yeni toplanan verilen “Keşfet” bölümüyle entegre olması gibi görünüyor, bunun da yakın zamanda bir güncellemeyle geleceğini düşünüyoruz.

Ata İsmet Özçelik

1979 İstanbul doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduktan sonra bankacılık, danışmanlık gibi sektörlerde çalıştı. Internet ve sosyal medya ile fazlasıyla ilgili aynı zamanda sinema tutkunu. Foursquare'de SU Level2.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.