Microsoft ve American Express Foursquare yatırımı için yarışıyor

Elinde muazzam bir veri akışı bulunan Foursquare, son zamanlarda bazı devlerle anılmaktan geri kalmıyor. Ayrıca çeşitli pazarlama ve reklam olanakları yaratarak stratjisini geliştiren şirket, kullanıcılarına daha keyfli bir kullanım sunmaya özen gösteriyor. Yeni yerler keşfetmenizi kolaylaştıracak bir çok yeniliğin yanı sıra, önemli adımlar atarak markaları bu platformu kullanmaya açıkça davet ediyor.

Foursquare’in önemini kavrayan bazı devler ise şimdiden yatırım yapmak için birbiriyle yarışır hale gelmiş durumda. Son günlerde konuşulanlara bakacak olursak, Microsoft ve American Express’in yatırım yapmak için Foursquare ile görüştükleri gelen haberler arasında. Gün geçtikçe büyüyen sosyal ağ ile ortaklık kurabilmek adına bu iki devin birbiriyle rekabet halinde oldukları belirtiliyor.

Bu yılki satış hedeflerini geçme yolunda olan Foursquare, son haftalarda tanıttığı yeni reklam modeli ile daha da değerli bir yatırım aracı olmuş gibi görünüyor.

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir