Foursquare’in Windows 8 uygulaması yayınlandı!

Daha önce haberini yayınladığımız Foursquare’in Windows 8 yüklü işletim sistemleri için geliştirdiği uygulama  28 Ağustos’ta yayınlandı.

İlk izlenimlerimizde oldukça başarılı bulduğumuz uygulama klasik şehir el broşürlerinden esinlenilmiş, bir kart yapısında karşımıza çıkıyor. Uygulama açılışta konumuzun tespit ettikten sonra gelen ekranda sizi son check-in’leriniz karşılıyor. Bu noktadan sonra isterseniz şehir değiştirebilir veya bulunduğunuz şehri keşfetmeye kolayca başlayabiliyorsunuz.

Açılan ekranda 2 yöne kayabiliyorsunuz. Sol kısım uygulama içerisinde haritalara ayrılmış. Böylece hangi kısımda olursanız olun sol tarafa kayarak her zaman haritaya ulaşabiliyorsunuz. Sağ kısımda ise Trending, Best Nearby, Recently Opened ve Nearby olmak üzere 4 kısım karşımıza geliyor. Best Nearby’ın Nearby’dan farkı yüksek puana sahip ve  kişi sayısı olarak an itibariyle popüler olan mekanları karşınıza getiriyor olması.

Oldukça sade ve basit bir yapıda tasarlanan uygulamada yukardaki bölümlerden birine girdiğinizde yakınlık ve reyting olarak sıralama imkanına sahipsiniz.

Foursquare bu sene başından itibaren ilerlediği şehir rehberi olma yolundaki en büyük adımlarından birini atmış gibi görünüyor.Özellikle mekan detaylarındaki dinamik yorumlar oldukça keyifli ve dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca profil sayfanızın tasarımı ise oldukça hoş olmuş.

Windows 8 yüklü dizüstü kullanıcılarının da kullanabileceği uygulama şehrinizi keşfetmede ve tatilinizi planlamada oldukça yardım olacaktır. Umarız bu başarılı konsepti web sitesine de taşıyabilirler.

Tolga Eğilmezel

Yaşına yetişemeyen adam & SU3 @Foursquare.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.