Foursquare reklamları Türkiye’de kullanıma açıldı

Uzun zamandır sadece Amerika’da aktif olan Foursquare reklamları sonunda Türkiye’de sınırlı sayıda kullanıcı üzerinden kullanıma açıldı. Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktif olması beklenen bu reklam modelleri, Türkiye’deki işletmeler tarafından aktif olarak kullanılacak gibi gözüküyor.

Foursquare reklam seçenekleri, aslında çok uzak olmadığımız Google reklamları ile benzerlik gösteriyor. Reklam seçeneklerinde aylık bütçenizi ve ziyaretçi başına ödeme limitinizi belirlemeniz gerekiyor. Ücretlendirmeniz reklam gösterimi başına değil yeni müşterileriniz işletmenizi ziyaret ettiği zaman hesabınızdan düşüyor. Bu sayede sadece kazandığınız reel ziyaretçiler için reklam ücreti ödemiş oluyorsunuz. Sanırım bu Foursquare reklamlarını farklı yapan en büyük özellik.

Foursquare üzerinde reklam oluşturmak için hesap yönetim sayfanıza giriş yaptıktan sonra “Bir Reklam Oluştur”a (Create an Ad) tıklayarak reklamınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Reklamınızı hazırlamadan önce birden fazla reklam hazırlayabildiğinizi de hatırlatmakta yarar var. Farklı mesajlar ile daha fazla reklam oluşturabilirsiniz.

Birinci aşamada öncelikle 160 karakterlik bir mesaj alnınız var. Bu kısmı kendiniz yazabilir veya ziyaretçilerinizin bıraktığı tavsiyelerden seçebilirsiniz. Ayrıca reklamınız için bir fotoğraf seçmelisiniz. Yine daha önce ziyaretçileriniz tarafından yüklenmiş fotoğrafları seçebilir veya fotoğrafı kendiniz de yükleyebilirsiniz.

Sonraki aşamada aylık reklam bütçenizi belirleyerek ziyaretçi başına ödeme miktarını belirlemelisiniz. Başlangıçta minimum 1 USD olan ziyaretçi başına ödeme reklamlarınız başarıyla ulaştıkça daha düşük bir ödeme belirleyebilirsiniz.

Belirlediğiniz ziyaretçi basına ücret; reklamınızın görüntülendiği kişi 3 gün içerisinde işletmenizi ziyaret etmesi halinde hesabınızdan düşecektir.

Son aşamada ise kredi kartı bilgileriniz girerek reklamlarınızı aktif edebilirsiniz.

Foursquare’in yeni reklam modelleri 1-2 hafta içinde herkesin kullanımına açılacak. Dilerseniz Foursquare’in reklam sayfalarını inceleyebilir veya ilgili formu doldurarak Foursquare reklamlarını kullanan sınırlı sayıdaki kullanıcılardan biri olabilirsiniz.

Tolga Eğilmezel

Yaşına yetişemeyen adam & SU3 @Foursquare.

Foursquare reklamları Türkiye’de kullanıma açıldı” üzerine 3 yorumlar

  1. Aslında gerçekten Dijital Dünya’nın içinde olan herkes
    foursquare’in öneminin farkındaydı. Bu kullanımı ile daha da önemi
    artacak gibi gözüküyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.