Foursquare, Windows 8 tabletlere geliyor!

Evet, yanlış duymadınız. Android tabletler için geliştirilmiş arayüzün sunulmasının ardından, şimdi de Windows 8 uyumlu tabletler için geliştirilen Foursquare, Microsoft tarafından Build 2013 geliştirici konferansında tanıtıldı.

Birçok kişi tarafından beklenen Foursquare tablet versiyonları, ilk olarak Windows 8 ile ortaya çıkacak gibi görünüyor. Zira Microsoft, Perşembe günü düzenlemiş olduğu Build 2013 geliştirici konferansında Windows 8 tabletler için geliştirilmiş bir Foursquare versiyonunu geliştiricilerle paylaşmış durumda. Mevcut durumda Foursquare’in ilk “native” uygulaması olacak olan bu versiyon, Windows 8 tablet kullanıcıları tarafından oldukça sevileceğe benziyor. Bu uygulamanın yayınlanma tarihi henüz tam olarak belli olmasa da, uygulama yayınlanır yayınlanmaz haberini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın :) Ayrıca geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Android tablet arayüzünün ardından, tablet bilgisayar versiyonlarında geriye bir tek iOS kalmış gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Foursquare’in iOS geliştiricileri tarafından yeni bir haber alabilecek miyiz?

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Foursquare, Windows 8 tabletlere geliyor!” üzerine yorum

  1. Windows 8′in iki farklı arabirime sahip olmasının nedeni fare ve klavye yardımıyla geleneksel PC’lerde çalışabilirken aynı anda dokunmatik tabletlerdeki ihtiyaçları da karşılamayı hedefliyor olması. Microsoft geleceğin dokunmatik cihazlarda olduğunun farkında ve bu yüzden son derece kullanışlı olan Metro arabirimini sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.