Şimdi arkadaşlarınızın yerine de check-in yapabilirsiniz!

Check-in’lerinizde arkadaşlarınızdan bahsetmekten sıkıldınız mı? Şimdi daha kolay ve  etkili bir çözüm mevcut! Bundan böyle yenilenen check-in mekanizması ile yapacağınız check-in’lerde sadece arkadaşlarınızdan bahsetmeyi bırakıp, aynı zamandan onları da bulunduğunuz yerde check-in yapabileceksiniz. Tabi bir şartla…

Öncelikle check-in yapacağınız arkadaşınızın Foursquare “Ayarlar” kısmından “Check-in Your Friends” yani “Arkadaşlarını Check-in Yap” olarak izin vermiş olması gerekiyor. Bu izni veren her Foursquare kullanıcısı bundan böyle arkadaşları tarafından check-in yapılacak mekana eklenerek birlikte check-in olabilecek. Arkadaşlarınızı eklemek ise oldukça basit, check-in ekranında iken “I’m with…” kutucuğuna tıklayarak arkadaşlarınızı seçmeniz yeterli. Bu güncellemeye sahip olmak isteyen iOS kullacıları buraya, Android kullanıcıları ise şuraya tıklayarak şehri keşfetmeye devam edebilirler. :)

Mehmet Özkara

Bilgi paylaşımına önem verdiği için Arif'in golünü ararken sıkça kaybolan, sosyal ağları ve teknolojiyi yakından takip eden biri.

Şimdi arkadaşlarınızın yerine de check-in yapabilirsiniz!” üzerine 10 yorumlar

 1. Merhaba, ben bi mekanda check in yaptığım zaman o saatlerde arkadaş listemde ekli olan biride aynı yerde check in yapmışsa ben yaptığımda onu otomatik etiketliyor, twitterda vb. etiketli yayınlıyor ve ben bu durumdan rahatsızım, nasıl engelleyebilirim ? Birlikte olmadığım insanlarla birlikteymişim gibi gözüküyor

   1. Pardon aynı sorunu ben de yaşıyorum. Fakat vermiş olduğunuz linkten location information diye bir seçenek çıkmıyor hatta konum bilgileriyle ilgili hiç seçenek çıkmıyor bağlı uygulamalar ve ayarlar çıkıyor. Eğer ayarlarda değişiklik olduysa yeniden yardımcı olabilir misiniz?

    1. Merhaba, uygulama Foursquare ve Swarm olarak ikiye ayrıldığı için bu işlemi telefonunuzda Swarm uygulamasının ayarlar bölümünden Gizlilik Ayarları adımından Check-in’ler başlığı altında yer alan seçenekleri kullanarak yapabilirsiniz.

 2. merhaba. Merak ettigim bir konu var yardim edersenuz cok memnun olurum.
  Bazi arkadaslarim check in yaptinlarinda twitterda da kimi etiketlediyse onun ismi de cikiyor. Fakat ben de checkin yaparken yanimdaki arkadasimi da etiketliyorum ve twitterda yalnizca mekan gorunuyor. Arkadasimin isminin gorunmrsini nasil daglayabilirim? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler :)

  1. Merhaba, bir arkadaşınızla check-in yaptığınızda twitter’da etiketlenebilmeniz için arkadaşınızın check-in’ini twitter’da paylalması ve sizin de ayarlardan bu işlem için izin vermiş olmanız gerekiyor. Arkadaşınız bu işlem için izin vermemiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.